GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizden Sergi

Öğrencilerimizden Sergi


Giresun Özel Eğitim İlk/Orta ve Mesleki Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü öğrencileri yıl içinde yaptığı faaliyetleri bugün G-City’de sergilendi.

 

Vali Yardımcısı Cahit Karatepe tarafından açılan sergide öğrencilerin resim, el sanatları, seramik, ayakkabı gibi kendi el becerilerini yansıttıkları ürünler sergileniyor.

Sergi açılışında okul ve sergiyle ilgili kısa bir bilgi veren Okul Müdürü Sinan Türkay, kaynaştırma ve Özel Eğitim sınıflarında yararlanamayan (zeka bölümleri 50-69 arasında, Eğitilebilir-Hafif Düzeyde Öğrenme Yetersizliği olan) zihinsel Yetersizliği olan öğrencilerin zeka seviyesine uygun ilgi ve yetenekleri yönünde, toplumda yapabilecekleri bir iş ve mesleğin temel becerilerini kazanmalarını amaç edindiklerini söyledi. 170 öğrencinin eğitim öğretim faaliyetlerinden yararlandığı okulda yıl içinde yaptıkları ürünlerin sergilendiğini söyledi.

Konuşmanın ardından Serginin açılış kurdelesi Vali Yardımcısı Cahit Karatepe tarafından kesildi.  Vali Yardımcısı Karatepe ve beraberindekiler sergiyi gezdi.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu ve Şube Müdürü Şafak ZİNİ’de katıldı.

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.