GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Bölge Üçüncüsü Oldu

Öğrencimiz Bölge Üçüncüsü Oldu

“22 Mart Dünya Su Günü” DSİ 22. Bölge Müdürlüğü’nün öncülüğünde düzenlenen etkinlikte kutlandı. DSİ Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber, Emniyet Müdürü Murat Köksal, Meteoroloji 11. Bölge Müdürü Mehmet Latif Gültekin, Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, dereceye giren öğrenciler ve velileri katıldı.

Etkinlikte, su gününün önemine ilişkin hazırlanan film gösterimi katılımcılara izlettirilirken, DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber, suyun önemine ilişkin önemli mesajlar verdi. Berber, “En küçük canlı organizmadan en büyük canlı varlığa kadar, bütün biyolojik yaşamı ve bütün insan faaliyetlerini ayakta tutan sudur. Dünyamızın %70’ini kaplayan su, bedenimizin de önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bugün dünyamızda birçok ülke su sıkıntısı çekmektedir. 1940-1980 yılları arasında su kullanımı iki katına çıkmıştır. Nüfusun hızla artması, buna karşılık su kaynaklarının sabit kalması sebebiyle su ihtiyacı her geçen gün artmaktadır” diye konuştu.

 

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ise, “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma’ kavramları bir araya geldiği zaman bizlere çok şey ifade ediyor. Ülkemizde önemli çalışmalar var. Eskiden ‘Su Akar Türk Bakar’ diye bir söz vardı. Ancak o sözü büyük ölçüde dönüştürmeyi başardık. Doğal kaynaklarımızı, sularımızı, barajlarla, göletlerle tarımsal faaliyetlerin, sanayinin, enerjinin kullanımına sunduk. Bu konuda yine de sürdürülebilir bir yaklaşımı, çevre ve doğal dengeyi koruma kıstasını da mutlaka göz önünde bulundurmamız, geçmişte yaşanan hataları bugüne ve yarına taşımamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 22 Mart Dünya Su günü faaliyetleri kapsamında düzenlenen "Su ve Sürdürülebilir Kalkınma" konulu afiş, fotoğraf, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

 

Yarışmada Görele Hasan Ali Yücel İlk-Ortaokulundan bir öğrencimiz kompozisyon dalında bölge 3. sü oldu.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.