GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Türkiye Birincisi Oldu

Öğrencimiz Türkiye Birincisi Oldu

   Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi arasında imzalanan Türkiye Değer Ödülleri İş Birliği Protokolü çerçevesinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye genelindeki özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarını kapsayacak şekilde, Yardımseverlik ana temasında düzenlenmektedir. Türkiye Değer Ödülleri öğrencilerimizde ve toplumda ahlakî değerler yönünden farkındalık oluşturmayı, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmayı, öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeyi, evrensel, kültürel ve manevi değerlere sahip olmanın öğrencilerimize kendisiyle barışık, mutlu ve başarılı bir kişilik kazandırdığını fark ettirmeyi, “Değer Ödülü” Kategorisinde başarılı olan öğrencilerin ise kendi yakın çevrelerine ve arkadaşlarına rol model olmalarını sağlayarak okullarımızda gündem oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Ortaokul ve lise düzeyinde ilçe ve illerde kademeli olarak değerlendirmeler yapılmış ve her ilin birincileri Türkiye Finali değerlendirmesine alınmıştır. Değerler Eğitimi Merkezi’nin organizasyonuyla oluşturulan Türkiye Finali Seçici Kurulları zorlu bir değerlendirme sürecini tamamlayarak dereceleri belirlemiştir.

Yapılan değerlendirme sonucunda Piraziz Şehit Öner Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Hasan Alkan Kılıç Kısa Film Lise Dereceleri’nde Türkiye birincisi olmuştur.

Öğrencimizi tebrik ederiz.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.