GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü Kutlandı

     Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda, Milli Eğitim Sayın Bakanı Nabi Avcı’nın “Öğretmenler Günü “mesajının  ardından, görevine yeni başlayan ve emekli bir öğretmen konuşma yaparak duygularını dile getirdiler.

     “Öğretmene Vefa” konulu video gösterimi sonrası, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak öğretmenlerin en zor şartlar altında bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olduğunu, fedakârlıkların en büyüğünü gösterdiklerini belirterek, “Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve temel ilkeleri çerçevesinde, kendi yetenek ve kabiliyetini bilen, geçmişini, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde algılayan, yaşadığı zamanın gerçeklerinin de farkında olan, geleceğe umutla bakan, ulusal ve evrensel hukuk kurallarının bilincinde ve “yaratılanı yaratandan ötürü hoş görme” felsefesi gereği insan sevgisiyle, kısaca; bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız. Bu yüce milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlenmesi ve arzulanan kalkınmışlık düzeyine ulaşması sizlerin üstün çalışmalarınıza bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı sizlersiniz.” şeklinde konuştu.

     Öğretmenler Günü Oratoryosu, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin ant içmesinin ardından, Mimar Sinan Anadolu Lisesi sinema kulübünün hazırladığı öğretmenler günü özel röportajı ve “Benim Adım Öğretmen” adlı klip gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.

     Programın sonunda emekliye ayrılarak Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazanan öğretmenlerin belgeleri ile çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri Vali Vekili Sayın Bekir Ergök, Vali Yardımcısı Sayın Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt,İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı tarafından verildi.

Programa, Vali Vekili Bekir Ergök, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü   Mustafa Tosun, İl Afet ve  Acil Durum Müdürü Halil Topatan, bazı siyasi temsilcileri, Milli Eğitim Yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.  

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.