GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OHSAS 18001 Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Belgemizi Aldık

OHSAS 18001 Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Belgemizi Aldık

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığınca, Uluslararası akreditasyon kuralları gereğince gerçekleştirilen denetimler sonucu; Müdürlüğümüz, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasını alan 7 (yedi) İl Milli Eğitim Müdürlüğü içinde ilk sırada yer alarak ve yine Türkiye’de ilk 30 (otuz) okul arasında yer almayı başaran İlimiz Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu’nun, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Uluslararası standartları sağladıkları belgelendi.

Bu kapsamda; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un teşrifleriyle ilgili bakanlıkların yöneticileri, İlgili İç ve Dış Denetçiler ile Müdürlüğümüz adına İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İşveren Vekili Tuncer Turan, İş Güvenliği Uzmanı İl Koordinatörü – İç Denetçi Hatice Özkan, Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Kertmen ve Müdür Başyardımcısı Metin Keleş, Keşap Anaokulu Müdürü Nilüfer Cebeci ve Müdür Yardımcısı Oğuzhan Demir’in katılımlarıyla 10 Ocak 2019 Perşembe günü saat 16:00’ da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda sertifika töreni gerçekleştirildi.

Törende; Müdürlüğümüz ve okullarımıza sertifikaları, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk tarafından takdim edildi.

İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarıyla tüm çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin eğitim öğretim ortamlarında sağlığını ve güvenliğini etkileyebilecek unsurlar, sistematik olarak kontrol altına alınmış olmaktadır. Söz konusu kalite sertifikasyon çalışmalarına 12 (oniki) okulumuzda daha devam edilmektedir.

Bu vesileyle Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul ve kurumlarımızda bu standardın oluşturulmasında rehberlik ve danışmanlık yapan, İş Güvenliği Uzmanı İl Koordinatörümüz Hatice Özkan’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

11-01-201911-01-201911-01-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.