GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Dışarıda Gününde ' DÜNYA İÇİN BİR İYİLİK YAP '

Okul Dışarıda Gününde ' DÜNYA İÇİN BİR İYİLİK YAP '

20 Mayıs Okul Dışarıda Günü etkinlikleri kapsamında İlimiz Merkez 19 Eylül İlkokulu öğrencileri tarafından kutu, taş, düğme, kapak gibi dönüştürülebilecek, değiştirilebilecek, atmadan önce başka bir amaç için kullanılabilecek materyaller bir şeyden çok şey, her şeyden bir şeyden yapmak için temin edilerek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ''Dünya İçin Bir İyilik Yap'' sloganı ile yeniden tasarlanarak kullanılabilir hale getirildi.

İlimiz genelindeki Okul Dışarıda Günü etkinlikleri ilkokullarımız uzaktan eğitim döneminde olduğu için öğretmenlerimizin rehberliğinde, evlerinde, bahçelerinde ailelerinin gözetiminde çocuklarımız tarafından yapıldı.

Okul Dışarıda Günü kapsamında yapılan etkinlikler bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen #okuldışarıda etiketi ile sosyal medyada yayınlandı. Yapılan etkinliklerde ülkemiz genelinde geri dönüşüm temasında farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yaptığı değerlendirmede, ''Çocukların iletişim becerilerinin gelişmesinde, yeteneklerini keşfetmesinde, kendini ifade etmesinde oyun en etkili yöntemdir. Oyun eğitimde etkin bir öğrenme kaynağı, çocukların kendini en iyi ifade edebildiği araçtır. Okul Dışarıda Günü etkinlikleri ile çocuklarımız oyun için en uygun ortamlardan biri olan açık havada oyun oynayarak, yaparak, keşfetme imkanı bulmuştur'' dedi.

24-05-202124-05-202124-05-202124-05-202124-05-202124-05-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.