GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitim Şenliği

Okul Öncesi Eğitim Şenliği

Okul Öncesi Eğitim Şenliği Debboy mevkisi ile Atatürk Meydanı arasında şenlik yürüyüşü ile başladı.

Atatürk Meydanı´nda gerçekleştirilen şenliğin açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt "Giresun´da okul öncesi eğitime büyük önem veriyoruz.Çocuklarımızın zeka gelişiminin yüzde 70´i 0-6 yaş aralığında şekillenmektedir. Bu nedenle okul öncesi eğitim çok önemli. Çalışmalarımız sonucu da okul öncesi eğitimde Giresun´da önemli bir başarı sağladık. 3-5 yaşta okullaşma oranı ülkemizde 32,68 iken, bu oran Giresun´da  47,23dür. Hızla da bu oranı artırmaya devam ediyoruz" dedi.

Anaokulu ve ana sınıflarda eğitim gören çocukların yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalar şenlik kapsamında 2 gün boyunca sergilendi.

Yine şenlik kapsamında Fındıkyurdu Anaokulu öğrencileri ve aileleri Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt´u makamında ziyaret ederek çiçek taktim ettiler. Miniklerin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, çocuklarımıza çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.