GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİ VELİ EĞİTİMİ YAPILDI

OKUL ÖNCESİ VELİ EĞİTİMİ YAPILDI

Okul-aile işbirliğini güçlendirmek, eğitim öğretim faaliyetleri ve çocuklarının gelişim süreci konularında velilerimizi bilgilendirmek üzere Müdürlüğümüz koordinesinde okullarımız tarafından veli eğitimleri düzenlenmektedir.

 

Bu kapsamda; İlimiz 24 Kasım Anaokulu tarafından "Okul Öncesi Dönemde (3-5 yaş) Dil ve Konuşma Gelişimi" konulu aile eğitimi yapılmıştır.

 

4 Mart 2022 tarihinde 24 Kasım Anaokulunda düzenlenen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar'ın da yer aldığı eğitim, okulumuz yönetici ve öğretmen ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Eğitimde, Giresun Eğitim Araştırma Hastanesi Dil ve Konuşma Terapisti Emine Bahar tarafından katılımcılara, 3-5 yaş grubu çocukların dil gelişim özellikleri, karşılaşılabilecek problemler, konuşma bozuklukları vb. konularda bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu konu le ilgili değerlendirmesinde; Çocuklukların dil ve konuşma becerilerinin gelişimi ile bu dönemde görülebilecek bozukluk ve problemler konusunda anne-babaları bilinçlendirmesi bakımından bu tür eğitimlerin önemine değindi. Velilerimizin okullarda yapılan etkinliklerde  yer almasının okul-aile işbirliğini daha da güçlendirildiğini dile getirdi.

  

04-03-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.