GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda “Çözüm Odaklı İletişim” Semineri

Okullarımızda “Çözüm Odaklı İletişim” Semineri

     ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) tarafından 19 Eylül İlkokulu ve Gazipaşa İlkokulu öğretmen ve idarecilerine “Çözüm Odaklı İletişim” konulu bir seminer verildi.Burhan Bayrak ve Baysan Banu Uzun´un eğitim görevlisi olarak katıldığı hizmet içi eğitim seminerine her iki okulumuzdan öğretmenlerimiz katıldı.Seminer süresince öğretmenlerimiz mevcut bilgilerini tazelediler ve yeni deneyimler edindiler. Eğlenceli ve zevkli dakikaların yaşandığı seminerde çözüm odaklı iletişim becerileri oyun ve yorumlarla anlatıldı.

     Eğitimlere katılan Mili Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt,“Çözüm Odaklı İletişim” projesi kapsamında yapılan bu seminerlerin, yenilenen müfredat programlarının sınıflara inmesinde ve benimsenmesinde önemli bir rol oynadığını, müfredat programlarının yenilenmesinin sadece kitapların değişimi olarak kalmadan iletişim becerileri, sınıf yönetimi ve ölçme değerlendirme konularında gerçekleşmesi gereken değişimin sınıflara daha iyi yansıyabilmesi için bu çalışmaların gelişerek devam etmesi gerektiğini belirtti.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.