GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-Yazma Seferberliği Belge Töreni ve Kurs Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Okuma-Yazma Seferberliği Belge Törenine katıldı ve halen Abdullah Bozbağ İlkokulu´nda devam eden Okuma-Yazma kursumuzu ziyaret etti.
Okuma-Yazma Seferberliği Belge Töreni ve Kurs Ziyareti

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan “Okuma-Yazma Seferberliği” kapsamında Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslara devam eden kursiyerlerimiz eğitimlerini başarı ile tamamlayarak okur-yazar belgelerini aldılar.

Bu kapsamda okur-yazar kursiyerlerimize belgelerini vermek için düzenlene Giresun Halk Eğitim Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene, Vali Yardımcısı Sayın Metin Maytalman, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Necati Akkurt, Şube Müdürü Ali Topçu, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Harun Karabürk, Müdür Yardımcıları, Öğretmenlerimiz ve kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan tören, konuşmalarla devam etti. Kursiyerler adına söz alan kursiyer Emine Met, Okuma Yazma seferberliğini başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Valimize, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze, Halk Eğitimi Merkezi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Artık kendi ihtiyaçlarını görürken başkalarından yardım almadığını, çarşıda pazarda özgürce alışveriş yapabildiğini” belirtti.

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Harun Karabürk konuşmasında; “Öğrenmenin yaşı yoktur”  felsefesi ile kursa başlayan kursiyerlerin bugün karşılarına, okur-yazar olarak gelmelerinden çok mutlu olduğunu belirterek emeği geçenlere ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkürlerini ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Akkurt da törende yaptığı konuşmada; kursiyerlerimize azim ve başarılarından dolayı tebrik ederek, ilimizde kampanya başlamadan önce 21.787 kişinin okuma-yazma bilmediğini, bu oranın nüfusa % 5,98 olduğunu, kampanya süresince, il genelinde 7468 kişiye okuma-yazma öğretildiğini, il merkezinde ise 1.879 kursiyerimizin okuma yazma öğrendiğini ve bu rakamın il merkezindeki okuma-yazma bilmeyenlerin % 42,8’ini oluşturduğunu belirterek, kendilerinden desteğini esirgemeyen Sayın Valimize, Muhtarlarımıza ve alanda çalışan öğretmenlerle, Halk Eğitimi Merkezi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.

 

Törende konuşan Vali Yardımcısı Sayın Metin Maytalman ise; Kursiyerlerimize, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın selamlarını iletirken, “En temel insan haklarından olan okuma-yazmayı, çeşitli nedenlerle öğrenememiş çok değerli büyüklerimizin burada, kursları okur-yazar olarak başarı ile tamamlamalarından büyük mutluluk duyduğunu” söyleyerek, emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Akkurt olmak üzere tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra belge dağıtım törenine geçildi ve Vali Yardımcımız Sayın Metin Maytalman tarafından kursiyerle belgeleri verildi. Belgelerin verilmesini takiben program yapılan ikramlarla sona erdi.

 

04-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

 

Aynı gün Sayın Müdürümüz Necati Akkurt, Abdullah Bozbağ İlkokulu’nu ziyaret ederek, burada devam eden okuma-yazma kursundaki kursiyerlerimizle bir araya geldi. Ziyarette Müdürümüze, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Şube Müdürü Ömer Karakayalı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Karabürk eşlik ederken, Abdullah Bozbağ İlkokulu Müdürü Zafer Işık ile öğretmen ve kursiyerler de hazır bulundu.

Müdürümüz Akkurt kursiyerlerimizle sohbet ederek, okuma yazma seviyelerine ilişkin Kurs Eğitmeni olan Okul Müdürü Zafer Işık’tan bilgiler aldı ve gözlemde bulundu.

Ziyarette ayrıca, ilerleyen yaşına rağmen okuma yazma öğrenme hevesiyle kursa devam eden Elmas Gök hanımın 76. Yaş günü, birlikte pasta kesilerek kutlandı. Sayın Müdürümüz Necati Akkurt bu vesileyle Elmas hanımın doğum gününü kutlarken, bu yaşta göstermiş olduğu okuma-yazma azim ve isteğinden dolayı kendisini tebrik etti.

 

04-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.