GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Kurumları Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Ortaöğretim Kurumları Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İlimiz genelindeki ortaöğretim kurumlarında görev yapan Rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

 

7 Mart 2019 Perşembe günü, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunuoğlu, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavına hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerine yapılacak rehberlik faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Rehber öğretmenlerimizden; öğrencilerimizin ders içi ve ders dışı faaliyetleri ve sınava hazırlık çalışmalarının planlaması ve yönlendirilmelerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve giderilmesinde rehberlik faaliyetlerinin önem arz ettiğini vurgularken, İlimizde akademik başarının artırılmasında, branş öğretmenleri kadar Rehber öğretmenlere de büyük görevler düştüğünü belirtti ve bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının devamında Rehber öğretmenlerimizden; Okullarında, öğrenci devamsızlıkları, sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler ve Bağımlılıkla Mücadele konularında yürüttükleri çalışmaları, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini istedi.

 

Müdürümüz toplantıda, Rehber öğretmenlerimizi de dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

07-03-201907-03-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.