GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“OTİZM’e Bir RENK de Sen Kat !”

“2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” ülkemizde olduğu gibi ilimizde de etkinliklerle kutlandı.
“OTİZM’e  Bir RENK de Sen Kat !”

Gün kapsamında ilimizde, Otistik öğrencilerimize hizmet veren Şehit İsmail Bay Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından Otizmli bireylerin sesini duyurmak ve otizm farkındalığına katkıda bulunmak amacıyla “OTİZM’e  Bir RENK de Sen Kat !” isimli program düzenlendi.

 

2 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10:30’da Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda düzenlenen tören; İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Şafak Zini ve Fazlı Çiçek, okul ve kurumlarımızın yöneticileri, Şehit İsmail Bay Özel Eğitim Uygulama Merkezi yönetici, öğretmen, öğrencileriyle velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt programın başlangıcında yaptığı konuşmada; “Otizmle ilgili farkındalık oluşturmak ve Otizmli bireylerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla 2 Nisan günü, Birleşmiş Milletler tarafından “Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde Tohum Otizm Vakfı, 2 Nisan günü Otizm konusunu dile getirmek için öncülük etmekte, ilimizde ise bu görevi Şehit İsmail Bay Özel Eğitim Uygulama Merkezi’miz üstlenmektedir.” dedi.

Müdürümüz Akkurt konuşmasının devamında, İlimizde 213’ü erkek, 44’ü kız olmak üzere tanısı konmuş, 257 otizmli bireyin bulunduğunu, bunlardan 6’s kız 28’i erkek olmak üzere 34 tanesinin Şehit İsmail Özel Eğitim Uygulama Merkezi’mizde, diğer bazılarının da Güre bulunan Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve okullarımızdaki özel alt sınıflarda eğitim aldığını belirterek, sayılardan da anlaşılacağı gibi Otizmin, erkek çocuklarda kızlara oranla 4-5 kat daha fazla görüldüğünü vurguladı.

Sayın Müdürümüz konuşmasının sonunda, “Çocuklarımızın problemi ne olursa olsun, öncelikle bir çocuk olduğunu unutmayalım ve bu çocuklar için hepimiz üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirelim. Bu vesileyle Şehit İsmail Bay Özel Eğitim Uygulama Merkezi’mizin, Hayırsever İşadamı Talip Emiroğlu tarafından yaptırılan yeni binasına, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında taşınacağı müjdesini de vererek, otizmli çocuklarımızın daha nezih ve güzel bir eğitim ortamına kavuşacaklarını belirtmek istiyorum.

Bütün Otizmli çocuklarımızı, ailelerini, öğretmenlerini ve tüm destekçilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum ” diye konuştu.

 

Davetlilerin ilgiyle izlediği programda öğrencilerimizin, şiir, video ve müzik dinletilerine yer verildi.  Öğretmenler tarafından, öğrencilerinin eğitim ve gelişim süreçleri hakkında davetlilere paylaşımlarda bulundu. Öğretmenlerimizin okuduğu şiirler ve yazılar salondakileri duygulandırdı. Öğrencilerimizin seslendirdiği şarkılar salondakiler tarafından beğeniyle dinlendi.

 

03-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.