GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM SINIFLARIMIZ STANDART HALE GETİRİLİYOR

ÖZEL EĞİTİM SINIFLARIMIZ STANDART HALE GETİRİLİYOR

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi, donatım ve materyal ihtiyaçlarının giderilerek verilen eğitimin niteliğinin artırılması amacıyla çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda, İlimiz Şebinkarahisar İlçesi Yavuz Selim Ortaokulu bünyesinde bulunan özel eğitim sınıfının standartlaştırılması tamamlanmış, nitelikli ve nezih bir eğitim ortamı özel çocuklarımızın hizmetine sunulmuştur.

Çalışmalar kapsamında Merkez İlçedeki 23 Nisan İlkokulu bünyesinde hafif düzeyde otizmli öğrenciler için ilköğretim programı uygulayan özel eğitim sınıfının standartlaştırılma çalışmaları da devam etmektedir.

Müdürümüz Tosunoğlu, çalışmalarla ilgili olarak; Bakanlığımızca özel eğitim sınıflarında yapılan standartlaştırma çalışmaları ve ortam düzenlemelerinin özel yavrularımıza daha kaliteli bir eğitim hizmeti verilmesi açısından önemli olduğunu dile getirdi. Eğitimin her kademesinde olduğu gibi özel eğitim alanında da çocuklarımızın eğitsel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayarak var olan potansiyellerini ve yeteneklerini geliştirmek için nitelikli eğitim kadromuzla özveriyle çalıştığımızı vurguladı.

30-12-202130-12-202130-12-202130-12-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.