GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi Yürürlüğe Girdi

Özel Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi Yürürlüğe Girdi

İlimiz Güre Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademe'nin DOKAP desteğiyle hazırladığı "Özel Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi"nin protokolü, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin ve Giresun İl Milli Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu'nun tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Protokolün İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'na imzaya sunumunda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz, Güre Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademe Müdürü Ferhat Arslan ve proje ekibi üyesi öğretmenler de hazır bulundu.

Özel Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesiyle; Özel eğitim öğrencilerine yönelik okulumuz bünyesinde Duyu Bütünleme Odasının kurulumu, özel eğitime uyarlanmış yenilenmiş bir sanal gerçeklik (VR) uygulamasının geliştirmesi ve kullanılması amaçlamaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin bağımsız yaşam becerilerini kazanmaları ile toplumsal katılım imkânlarının artırılmasına katkı sağlanması ve yaşam kalitelerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu protokol imzasında yaptığı değerlendirmede; Yeni teknik ve teknolojilerin özel eğitimde kullanımının, verilen eğitimin kalitesinin artırılmasına ve daha güzel sonuçlar alınmasına olanak sağlayacağını vurguladı. Projeye desteklerinden dolayı DOKAP Başkanı Hakan Gültekin başta olmak üzere hazırlık ve başvuru sürecinde emeği ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen ve paydaşlara teşekkür ederek, projenin yürütme aşamasında şimdiden kolaylıklar diledi.

26-05-202126-05-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.