GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Okula Dönüşüm Kapsamında Taşınmaz Kiralanması Hakkındaki DUYURU

Özel Okula Dönüşüm Kapsamında Taşınmaz Kiralanması Hakkındaki DUYURU

 GİRESUN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI ŞUBESİNDEN DUYURU 


4706 sayılı "Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"un geçici 16. maddesi hükmüne göre, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu geçici 5. maddesi uyarınca dönüşüm programına dahil olmak suretiyle özel okula dönüşüm taahhüdünde bulunan dershanelerden Bakanlığımıza müracaat eden ve Bakanlığımız tarafından müracaatları uygun görülenler lehine; Hazine Taşınmazları üzerine eğitim tesisi yapılması amacıyla irtifak hakkı tesis edilmesine, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait ve Bakanlığımıza tahsisli taşınmazların üzerindeki okul binalarının tamamı veya bir kısmı ile bu binaların eklenti ve bütünleyici parçalarının eğitim öğretim amacıyla kullanılmak üzere on yıl süreyle kiralanmasına imkan tanınmış ve buna ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenmiştir.

 

Bu kapsamda Bakanlığımızca uygun görülen taşınmazlara ait tablo aşağıda ilan edilmiş olup, söz konusu başvuruların 25/04/2018 – 04/05/2018 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.

 

İlgililere ilanen duyurulur.

 

Taşınmazlara ait tabloya ulaşmak için tıklayınız.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.