GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Piraziz ve Bulancak´ta Toplu Açılış

Piraziz ve Bulancak´ta Toplu Açılış

Piraziz Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törende bu okul ile İlçe Stadyumu ve 200 kişilik İsmail Yücel Endüstri Meslek Lisesi pansiyonunun açılışını yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Piraziz Ortaokulunun da temelini attı.

            Sayın Valimiz Hasan Karahan, Ak Parti Milletvekili Sayın Adem Tatlı, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, Piraziz Kaymakamı Ahmet Müfit Dağ, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT,  Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Yapar,  Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülü, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, bazı ilçelerin belediye başkanları, daire amirleri, davetliler ile öğrencilerin katıldığı toplu açılış ve temel atma töreninde ilk konuşmayı Piraziz Kaymakamı Ahmet Müfit Dağ yaptı. 3 tanesi eğitim, 1’i spor, 1’i de turizm olmak üzere 5 tesisin açılış ve temel atma töreni için toplanmış bulunduklarını belirten Kaymakam Dağ, “İlçemize yapılan bu hizmetlerde emeği geçen başta Sayın Bakanımız ve Valimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

            Milletvekili Adem Tatlı da yaptığı konuşmada; “Burada bir gerçeği itiraf etmek istiyorum. Bu okulumuzun yapılmasına ait ödenek Bulancak ilçemize gelmişti. Piraziz’de Anadolu Lisesi’ne acil ihtiyaç duyulduğundan söz konusu ödeneği Piraziz’e aktardık. Şimdi bu yatırımı görünce bir daha mutlu oldum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

            “Bugün arife, yarın bayram var” diye konuşmasına başlayan Valimiz Sayın Hasan Karahan da, “Yarın hep birlikte Ordu-Giresun Havaalanının açılışını yapacağız, heyecanımız çok büyük” dedi.

            Havaalanının olduğu gibi Piraziz’e ve Giresun’a hükümetimiz tarafından önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Valimiz Sayın Hasan Karahan, yapılan yatırımların takdire şayan olduğunu söyledi.

            Vali Hasan Karahan, “Giresun’umuz büyük bir hızla tüm eksikliklerini gideriyor. Her alanda yapılan yatırımları ilimize kazandıran başta Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

            Sözlerine; “Sayın Valimizin de belirttiği gibi önemli yatırımlar yaptık, zamanımızın el verdiği ölçüde açılışlarını yapıyoruz” diye başlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Geriye dönüp baktığımızda, son yıllarda Giresun’a çok büyük yatırımlar yapıldığını görüyoruz. Yapılan yatırımların halkımızla paylaşılması adına burada bulunuyoruz. Tüm hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

            Piraziz’in eğitim yatırımları yönünden sorunlarının çözüldüğünü söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, yer tahsisinden sonra Piraziz İmam Hatip Ortaokulu inşaatına başlanacağını ve bu okul inşaatını karşılıksız olarak İstanbul Ümraniye Belediyesi’nin üstlendiğini ifade etti.

            Eğitim yatırımlarının geleceğe, gelecek nesillere yapılan en önemli yatırım olduğunu dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Buradan gençlere sesleniyorum; sizlerin ülkemize katkısının en üst seviyede olması için biz elimizden geleni yapıyoruz, gerisi sizlerin yeteneğine, becerisine katılıyor. Çok çalışmalısınız” dedi.

            15 yıl önce ilimizde ve Ülkemizde sınıfların40-50 öğrenci ile doldurulduğunu, şimdi ise sınıfların 20-21 kişilik olduğunu anımsatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ülke genelinde derslik sayılarını hızla artırdıklarını, öğrencilerin rahat eğitim almaları için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

            “Eğitime yapılan yatırımın Ülkemizin geleceğine yatırım olarak görüyoruz” diye sözlerine devam eden Bakan Canikli, “Hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Eğitime yapılan yatırımı birinci öncelik olarak görüyoruz. Sevgili gençler, bu yatırımların sizler için olduğunu unutmayınız. Bu doğrultuda kendinizi eğitime odaklayınız, başarıdan başka bir şey düşünmeyiniz. Hiçbir mazeret üretmeden bizleri, ailenizi ve sizlere emek veren hocalarınızı başarılarınızla onurlandırınız” dedi.

           aret Bakanı Nurettin Canikli, Vali Hasan Karahan, Piraziz Kaymakamı Ahmet Müfit dağ, Milletvekili Adem Tatlı ve diğer protokol üyeleri tarafından Piraziz Anadolu Lisesi ile diğer tesislerin açılışı ve temeli atıldı.  


İlimizdeki ziyaret ve incelemelerini sürdüren Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli, bugün Bulancak ilçemizde toplu açılış törenine katıldı. 

 

            Valimiz Sayın Hasan Karahan ile birlikte yapımı tamamlanan Bulancak Hükümet Konağına gelen Sayın Bakanımız Nurettin  Canikli’yi, Kaymakam Tayfur Elbasan, Belediye Başkanı Recep Yakar ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

 

            Yapımına 2013 yılında başlanan ve bugün hizmete açılan Bulancak Hükümet Konağı binasının vatandaşa daha iyi hizmet sunması için her şeyin düşünülmüş olduğunu belirten Sayın Bakanımız Nurettin  Canikli, “Bu yatırıma hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Geçmişte yapılmış olan devlet binalarına baktığınızda, renginden ve mimarisine kadar bir soğukluk vericiydi. Eski binaların yapımından mıdır nedir, içindeki memurlar da sanki asık suratlıydı, soğuk duruyorlar algısı oluşuyordu. Bu binanın mimarisini görüyorsunuz, şevkle, arzuyla çalışılacak bir bina inşa edilmiş. Bu binada çalışanlarda asık surat kesinlikle olmaz. Zaten biz, Ülkemizde asık suratlı memur anlayışını yıktık. Devletin işi millete hizmet etmekse, devletin memurları güler yüzlü olacak, binaları da insanın içini açacak. Ülkemizdeki bazı olumsuzluklar Merhum Menderes ve Özal hükümetlerinde yıkılmaya çalışılmış, bizler de devam ettiriyoruz. Devlet kurumlarında çalışan her insanın birinci görevi vatandaşına güler yüzle hizmet vermektir. Sayın Cumhurbaşkanımız; ‘Biz Millete Hizmetkârız’ derken, bunları ifade etmeye çalışmaktadır. Vatandaşa hizmet algısını bundan sonra kimse yıkamayacak. Ak Parti’nin tek arzusu halkına hizmettir. Bizim iktidarımız döneminde Milletvekilleri seçim bölgesi seçimden seçime giden değildir, her zaman halkıyla, sorunlarıyla ilgilenen olmuştur” dedi.Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.