GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi" Fotoğraf Sergisinin Açılışı

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından açılışı gerçekleştirilen ve Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerinin 15 Temmuz’da çektiği fotoğraflardan oluşan "AA Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi" fotoğraf sergisine katıldı.
"Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi" Fotoğraf Sergisinin Açılışı

15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve himayetleriyle, "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, Valiliğimiz ile Müdürlüğümüzün koordine ve organizasyonunda, 12 Temmuz Çarşamba günü Atatürk Meydanında açılışı yapılan fotoğraf sergisinde; Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin objektifinden, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında Ankara, İstanbul ve Giresun´da çekilmiş fotoğraflardan seçilen 98 fotoğraf yer aldı.

 

Serginin açılışına; Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Vali Yardımcıları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ile müdür yardımcıları ve şube müdürleri, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Açılışın ardından sergi alanında yer alan fotoğrafları tek tek inceleyen Vali Sarıfakıoğulları, burada yaptığı konuşmada “Öncelikle tüm Giresunlu hemşerilerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Yaklaşık 10 gündür Giresun’dayım ve böyle güzel bir şehrin yöneticisi olmaktan övünç duyuyorum. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan dönemdeyiz. Malumunuz 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünü, 15 Temmuz Cumartesi günü hep beraber anacağız ve bu vesileyle de bugün, Anadolu Ajansı tarafından geçen yıl ki 15 Temmuz dönemine ait fotoğraflar sergileniyor. Bu fotoğraflar Pazar günü akşamına kadar bütün kardeşlerimizin, hemşerilerimizin görmesi için meydanda olacak. Ben 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı meydanlara çıkan bütün yurttaşlarımıza şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Eğer burada özgür bir şekilde yaşıyorsak, o gün, o gece, vatanı için ülkesi için bayrağı için meydanlara inen kardeşlerimize borçluyuz. Malumunuz 249 vatan evladı o gece şehit oldu. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 2 bin 200 gazimize de acil şifalar diliyorum. Allah hepsinden binlerce kez razı olsun” dedi.

 

Darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerine ev sahipliği yapan Giresun Atatürk Meydanı’nda ki sergi, 16 Temmuz Pazar gününe kadar vatandaşların ziyaretine açık kalacak.

 

13-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.