GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Genç Sadâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması" Bölge Finali Yapıldı

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt "Genç Sadâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali"ne katıldı.
"Genç Sadâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması" Bölge Finali Yapıldı

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak tertip edilen "Genç Sadâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması" nın Bölge Finali İlimizde, 08 Nisan 2017 Cumartesi günü Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Bölge finaline, Giresun, Trabzon, Rize, Ordu, Samsun, Amasya, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinden öğrenciler katıldı.

 

Söz konusu yarışmaya, İlimiz Milletvekili Cemal Öztürk, Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Temsilcileri Şube Müdürü Kadir Söngüt ve öğretmen Suna Akkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun, İl Milii Eğitim yöneticileri ve yarışmacı ve diğer okulardan yönetci ve öğretmenler de izleyici olarak katıldı.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Kadir Döngüt yarışmanın başlangıcında yaptığı konuşmada;

"Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak; temsil kabiliyeti yüksek, tarihi ve kültürel mirasın farkında, bilgi ve hikmete ulaşmayı kendisine hedef seçmiş, akademik ve mesleki donanıma sahip bir nesil yetiştirmek temel hedeflerimizdendir. Bu sebeple, bizleri hedefimize ulaştıracak birçok etkinlik ve yarışma düzenlemekteyiz. Bu etkinliklerden birisi de ´Genç Sadâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması´dır. Bilindiği gibi Kur´an-ı Kerim´in ders olarak okutulduğu Anadolu İmam Hatip Liselerinde, 30 yılı aşkın süredir Genel Müdürlüğümüzce, ´Kuran-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışmaları´ düzenlenmektedir. Yarışmamızın, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere değerli öğretmen ve idarecilerimize, velilerimize ve tüm imam hatip camiasına hayır ve bereket getirmesini temenni eder, tüm katılımcı okullarımıza başarılar dilerim." diye konuştu.

 

Yarışmada;

Amasya Suluova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Murat Cantav Bölge 1.si,

Samsun Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bülent Bahar Bölge 2.si,

Ordu Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızlık Proje Okulu öğrencisi Enes Yasin Çelik Bölge 3.sü olarak dereceye girmişlerdir.

 

Dereceye giren öğrencilerden birinciye UMRE ziyareti, ikinciye laptop, üçüncüye tablet hediye edilirken, yarışmaya katılan tüm öğrenciler çeyrek altınla ödüllendirilmiştir.

 

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.