GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Giresun Temalı Yarışmalar" 5. Yıl Sergisi

Valiliğimiz himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilk, orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “Giresun Temalı Yarışmalar” 5. Yıl Sergisi’nin açılışı, Sayın Valimiz Hasan KARAHAN tarafından yapıldı. 
"Giresun Temalı Yarışmalar" 5. Yıl Sergisi

Açılışta İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal GÜRGENCİ ve Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fethi ELMAS da hazır bulundu.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT sergide, geçen beş yılda yarışmalara katılan resim, fotoğraf ve afişlerden seçilen eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen, başta Sayın Valimiz Hasan KARAHAN olmak üzere okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ederek öğrencilerimizi de tebrik etti. Ayrıca, bu yıl 6.’sı düzenlenecek “Giresun Temalı Yarışmalar”a öğrencilerimizin katılım için çağrıda bulunarak okul müdürleri ve öğretmenlerimizin teşvik ve takiplerini istedi.

 

Can Akengin Sergi Salonunda 16 Şubat Perşembe günü düzenlenen serginin açılış kurdelesini kesen Vali KARAHAN, sergiyi gezerek 2016 yılı içinde yapılan “Giresun Temalı Yarışmalar” ve sergilenen eserler hakkında bilgi aldı. “Giresun Temalı Yarışmalar”ın, İlimizin fiziki ve tarihi güzellikleri hakkında farkındalık yaratmak, tanıtımına katkı sağlamak ve marka kent oluşturmak amacıyla düzenlendiğini belirten yetkililer, 16-17 Şubat tarihleri arasında açık olan sergide fotoğraf, resim ve afiş dallarında derece, mansiyon ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığını söyledi.

 

Sergide emeği geçenleri kutlayan Sayın Valimiz, “Giresun Temalı Yarışmalar”ın şehrimiz için yapılan çalışmaların en önemlilerinden biri olduğunu belirterek, “Beş yıldır düzenlediğimiz Giresun temalı yarışmalar, hem şehrimizin değişik güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak hem de Giresun’umuza farklı gözlerle bakabilmek adına değerli bir çalışmadır. En önemlisi de bu proje, çocuklarımızın, gençlerimizin değişik sanat alanlarında denemeler yapmaları, kendilerini ifade edebilmelerine imkan verilmesi ve eğitimin kalitesini arttırmak, aynı zamanda geleceğin sanatçılarını keşfetmek adına önemli bir adımdır. Her yıl görsel ve işitsel sanat alanlarının değişik kategorilerinde birbirinden güzel ve özgün eserlerin ortaya koyulduğu bu çalışmalarda öğrencilerimiz, Giresun’a kimi zaman bir objektiften baktı. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve birbirinden değerli eserleriyle şehrimize farklı gözlerle bakan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Böyle çalışmaların devam etmesini diliyorum” dedi.

 

Sergi sonunda Sayın Valimiz öğrencilere, Giresun Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan 2015 ve 2016 yılı Giresun Temalı Yarışmalar adlı kitabı dağıttı.

 

 

17-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.