GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"PIYTEAM 7293" Robot Takımı ABD Yolcusu

"PIYTEAM 7293" Robot Takımı ABD Yolcusu

Türkiye´de yapılan en büyük robot organizasyonlarından biri olan “FIRST Robotics Competition Regıonal” turnuvasında, Giresun Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı “PIYTEAM 7293” 1. olarak  ABD´de yapılacak Dünya Finallerine katılmaya hak kazandı.

 

Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürümüzü Necati Akkurt, ABD´de ülkemizi temsil edecek olan Piraziz İsmail Yücel Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımını makamında kabul etti. Kabulde Robot Takımı öğrencilerimizle beraber Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak, Okul Müdürü Süleyman Öztürk’le öğretmenler hazır bulundu.

 

Türkiye´de 2015´ten beri sezon dışı olarak organize edilen ve bu yıl 10-12 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Ülker Spor Arenada ilk kez uluslararası düzeyde düzenlenen “FIRST Robotics Competition Regıonal” turnuvasına katılan Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı, 39 okul arasından birinci olarak ABD Houston ve Detroit eyaletinde yapılacak olan Dünya Finallerine katılmaya hak kazandı.

 

Öğrencileri başarısından dolayı kutlayan Sayın Müdürümüz Necati Akkurt, şampiyonayla ilgili kendilerinden bilgi alarak, Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımına 17-21 Nisan 2018 tarihlerinde ABD’nin Houston eyaletinde düzenlenecek olan FIRST ROBOTICS 2018 Dünya Finallerinde başarılar diledi. Ayrıca, okul yönetici ve öğretmenlerini de tebrik ederek gösterilen başarıdan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 

“FIRST Robotics Competition Regional” turnuvasının ülkemizdeki ayağı Fikret Yüksel Vakfı tarafından, uluslararası ayağı ise For Inspiration and Recognition of Science and Technology (FIRST) tarafından düzenlenmekte olup, lise çağındaki gençlerin takım ruhunu geliştirmek, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odaklanarak birlikte kazanmayı benimsemelerinin amaçlandığı turnuvada öğrencilerden, belirlenen oyun ve kurallar dahilinde robotlarını yapmaları, aynı zamanda kendi iş planlarını oluşturup kaynak bularak sürdürülebilir bir takım oluşturmaları bekleniyor.

 

19-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.