GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TÜBİTAK 1003" te İki Proje, Ön Başvuru Sürecini Geçti

"TÜBİTAK 1003" te İki Proje, Ön Başvuru Sürecini Geçti

TÜBİTAK 1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında; Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce Eğitim Çağrısı ve Aile Çağrısı alanlarında hazırlanan iki adet proje, Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yapılan ön inceleme ve Çağrı Programı Danışma Kurulları (ÇPDK) tarafından yapılan değerlendirme sonucu ön başvuruyu geçmişlerdir. Projeler Türkiye genelinde; eğitim alanında başvuran 144 proje arasından ilk 45’e girerek, aile alanında ise 28 proje arasından ilk 17´ye girerek ön başvuru sürecini geçip, ikinci aşamaya başvuru hakkı kazanmışlardır.

 

İl Mili Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, TÜBİTAK 1003 programı kapsamındaki bu başarılarından dolayı Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut ve eğitim çağrısı kapsamındaki projenin yürütücüsü Bulancak Cumhuriyet İlkokulu İngilizce öğretmeni Cem Mutlu Türkseven’i makamında kabul ederek, tebrik etti.

 

Kabulde, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut´tan ilçedeki proje faaliyetleri hakkında, Eğitim Çağrısı proje yürütücüsü öğretmenimizden de “6-14 Yaş Arası Öğrenme Güçlüğü Yaşayan Öğrencilerin Belirlemek İçin Dijital Ölçek Hazırlama ve  BEP Hazırlama-Uygulama Yazılımı Geliştirilmesi” isimli projeye ilişkin bilgiler alan Müdürümüz Akkurt, her iki projenin de ikinci aşamayı geçeceğine inancını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

İkinci başvuru aşamasını da geçmesi halinde Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülmeye başlanacak olan eğitim alanındaki projeye; Giresun Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesinden akademisyenler destek vermektedir. Ayrıca, ülkemizin başarılı teknoloji firmalarından SANLAB Simülasyon Ar. Ge. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından da desteklenmektedir.

 

TÜBİTAK “1003-SBB-EGTM-2018-1 Eğitimde Yenilikçi Teknolojiler Çağrısı” nın amacı; eğitim-öğretim süreçlerinde yenilikçi yaklaşım ve uygulamaların işe koşulması, etkili ve verimli öğrenme olanaklarının eğitimde fırsat eşitliği kapsamında tüm bireylere ulaştırılması ve yaşam boyu öğrenme bağlamında uygulama önerilerinin ortaya konmasıdır. Programla, eğitim-öğretim etkinliklerinde ve öğrenme çıktıları üzerinde olumlu dönüşümler yaratabilecek yeni uygulama ve teknolojilerin önerilmesi, bu teknolojilerin tüm yaş, öğrenme düzeyi ve gereksinim grupları bağlamında yansımalarının irdelenmesi beklenmektedir. 

  

12-08-201812-08-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.