GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Proje Yarışması’nın Sergi ve Ödül Töreni

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Akkurt “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” kapsamındaki Bağımlılık konulu yarışmanın ödül törenine katıldı.
“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Proje Yarışması’nın Sergi ve Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde ülkemiz genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak amacıyla yürütülen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” kapsamında, Yeşilay Cemiyeti Giresun Şubesi ile Müdürlüğümüz işbirliğinde İlimiz genelinde edebi (şiir, kompozisyon, hikaye, anı, makale ) ve görsel (resim, afiş, broşür ve kısa film) kategoride olmak üzere ilkokul, ortaokul ve liselerimizde yarışmalar yapılmıştır.

 

Yarışmalarıın ödül töreni, 03 Nisan 2018 Salı günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, Sayın Vali Yardımcımız Metin Maytalman, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Yeşilay Cemiyeti Giresun Şubesi Başkanı Ali Rıza Anapa, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürü Şafak Zini ile okul ve kurum yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Eserlerin yer aldığı sergi açılışıyla başlayan ödül töreninin açılış konuşmasında Sayın Müdürümüz Necati Akkurt; bağımlılıkla mücadelenin önemine vurgu yaparak, gençlere, ailelere, öğretmenlere ve kamuoyuna düşen görev ve sorumluluklara dikkat çektiİ.

Müdürümüz Akkurt konuşmasının devamında, bir şeylere bağımlı olunacaksa, sanatsal, sportif ve kültürel alışkanlıkların, nesillerimizin daha sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesine dolayısıyla toplumumuzun ve geleceğimizin daha iyi şekillenmesine katkı sağlayacağını dile getirdi.

 

Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Ali Rıza Anapa´ nın Yeşilay’ın hizmetleri ile ilgili kısa sunumunun ardından, Edebi kategoride birinci olan öğrenciler eserlerini okudu. İl birincisi olan eser sahibi öğrencilere ve çalışmalarında rehberlik yapan öğretmenlere plaketlerinin verilmesini takiben program sona erdi. 

 

 

05-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.