GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıkamış Şehitlerini Andık

Sarıkamış Şehitlerini Andık

Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen  Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile Vahit Sütlaç Sahnesinde “ En Son Yürekler Donar” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt’un da katıldığı oyun öncesinde bir konuşma yapan Okul Müdürü İsmet Kabadayı “Millet olmak, kalabalıkları millet yapmak çok zordur. Ortak bir tarih şuurunun olmadığı toplumların varlıklarını devam ettirmeleri tarih boyunca mümkün olmamıştır. Bir vatan uğruna ne güneşlerin battığı, vatan deyince sorgusuz sualsiz öne çıkan yanık bağırlı Türk gençliği vücutlarını buzdan adama çevirerek burası Türk vatanıdır böylece de kalacaktır “ dedi.

 

Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsmet Kabadayı’nın yazdığı Muhasebe Öğretmeni Mete Akın’ın yönetmenliğini yaptığı, Giresun’dan Sarıkamış’a giden gönüllü bir grup gencin hikâyesini anlatan oyun şanlı tarihimizin trajedik olaylarından birine ışık tutmaya çalıştı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.