GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Başkanlığında, Merkez İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sayın Müdürümüz Başkanlığında, Merkez İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2019-2020 eğitim-öğretim 2. Yarıyılı öncesi Merkez İlçe Müdürler Kurulu toplantısı, 22 Ocak 2020 Çarşamba günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

 

Kurul toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tuncer Turan, Ergin Aybar ve Zafer Balcı ile şube müdürleri Ali Topçu ve Gökay Tuncer ile merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Geride bıraktığımız eğitim öğretim 1. yarıyılının genel bir değerlendirmesini yaparak, 2. yarıyıl öncesinde okul ve kurumlarımızın hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetler konusunda bilgilendirme ve paylaşımda bulundu.

 

Toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, eğitim kurulları ve zümreler, akademik başarının artırılması kapsamında Yenilenen Temel Eğitim ve Ortaöğretim Programları, LGS ve YKS ile ilgili çalışmalara ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Örnek Soruların kullanımına ağırlık erilmesi, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, Veli ziyaretleri gerçekleştirilmesi, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretimde kalitenin yükseltilmesi, akademik başarının artırılması ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için tüm yöneticilerimizin gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

22-01-202022-01-202022-01-202022-01-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.