GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun Ara Tatil Mesajı

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun Ara Tatil Mesajı

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun Ara Tatil Mesajı

Bakanlığımızca 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında uygulamaya konulan ara tatil uygulamasının ilki bugün başlıyor. 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasındaki "Ara Tatil" uygulaması, anaokulundan liseye tüm okullarımızı kapsamaktadır.

 

Bu uygulamayla; Sayın Bakanımızın "Ara tatil eğitime verilmiş bir ara değil" şeklinde ifade ettiği gibi, adında tatil olsa da öğretime kısa bir molanın verildiği bu süre zarfında öğrencilerimizin, sınıf ortamından biraz olsun uzaklaşmalarını, ancak eğitimin mekâna bağlı kalmadan da gerçekleşebileceği bilinciyle, okul dışı öğrenme ortamlarını ziyarete ederek, aileleri, arkadaşları ve çevreleriyle bir arada olmalarını, şehrimizin doğal ve kültürel güzelliklerini görmelerini, sportif ve sanatsal faaliyetlerde bulunarak, yaşadıkları şehirle bütünleşmelerini amaçlamaktayız.

 

Bu amaçla Bakanlığımızca, veli ve öğrencilerimize rehberlik etmek amacıyla her il için ayrı olarak hazırlanan Ara Tatil Etkinlikleri Takvimi, aratatil.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanmıştır. 

Bu vesileyle, öğrencilerimizden ara tatil dönemini, gezerek, görerek, okuyarak, oyun oynayarak, spor yaparak, kısacası hoşça ve en verimli şekilde geçirmelerini istiyorum. Bu konuda kıymetli velilerimizin de çocuklarımıza verecekleri destekten dolayı teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimizin güzel bir ara tatil dönemi geçirmelerini temenni ediyorum.


İlimiz 18-22 Kasım Ara Tatil Etkinlik Programına ulaşmak için Tıklayınız.


                                                                                                                                                                                     Ertuğrul TOSUNĞLU

                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.