GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun LGS ve Bursluluk Sınavlarına İlişkin Mesajı

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun  LGS ve Bursluluk Sınavlarına İlişkin Mesajı

 

         Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Kıymetli Velilerimiz

       2018-2019 eğitim öğretim yılında "Liselere Geçiş Sistemi" adıyla uygulanmaya başlayan ve 8.sınıf öğrencilerimizin katılacağı sınav; bu yıl 1 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılacaktır. Aynı zamanda  2 Haziran 2019 Pazar günü de ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin katılacağı "Bursluluk Sınavı" gerçekleştirilecektir.

        Sevgili Gençler;

        Başarı yolculuğunda adımlarınızı sağlam atarken girdiğiniz bu sınavlar, sizi daha iyi yerlere getirmede önemli adımlardır. Sizler bu sınavlara büyük bir azimle hazırlandınız. Elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek, birikiminizi ortaya koymak ve emeklerinizin karşılığını almak zamanıdır. Unutmayın ki başarı bir yolculuktur,bir varış noktası değil. Ve bunun için de ihtiyacınız olan tek şey ilginiz ve coşkunuzdur.

        Kendinizi sınavla ilgili olumsuz düşüncelerden uzak tutun."Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir, sınav ise bu süslerden sadece biri." Sınav öncesinde ve sırasında doğru bir motivasyon ve özgüven size yardımcı olacaktır. Unutmamanız gereken bir şey daha var ki sınav sonucunuz ne olursa olsun bizlerin ve ailelerinizin gözündeki yeriniz asla değişmeyecektir. Sizler, varlığınızla bizim en değerlilerimizsiniz.

 

        Değerli velilerimiz;

        Evlatlarınızın başarısı kuşkusuz sizler için gurur kaynağıdır. Ancak unutmayın ki bu süreçte onların en çok ihtiyacı olan şey sizin özveriniz ve anlayışınızdır. Sabır ile zaman birleştiğinde başarı ortaya çıkar. Çocuklarımızın sağlam bir karaktere sahip olmasını, sağduyulu ve mutlu bireyler olmasını istiyorsak, sınav sonuçları ne olursa olsun, onlarla ilişki ve iletişim tarzımızı, yaklaşımlarımızı    değiştirmemeliyiz. Bugün büyük başarılar elde ederek bir yerlere gelen çoğu insanın dilinde; anne ve babalarından aldıkları ve kulaklarına küpe olan sözler vardır.

       Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli veli ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS ve Bursluluk sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere de kolaylıklar diliyorum.

 

        Sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması temennisiyle..

 

Ertuğrul TOSUNOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.