GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Ertuğrul TOSUNOĞLU'nun Yılsonu Mesajı

Sayın Müdürümüz Ertuğrul TOSUNOĞLU'nun Yılsonu Mesajı

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Velilerimiz,  huzurlu ve başarılı bir eğitim süreciyle birlikte 2018-2019 eğitim öğretim yılını tamamlayıp yaz tatiline girmiş bulunmaktayız.

Milletlerin devamlılığı, ülkelerin kalkınması, toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilgilidir. Geleceğimizin yazgısı; günümüz çocuklarının akıl, gönül ve çalışma kapasitelerinde gizlidir. Bizler de bu amaçla çıktığımız eğitim yolculuğunda gençlerimizi daha ileriye taşımanın azim ve gayretindeyiz.

 

Sevgili Öğrenciler;

Öğrenmekten, okumaktan ve bilgiden asla  uzaklaşmayın. Sizlerin başarısı, ülkemiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz.

Tatil dönemini oldukça verimli geçirmeniz en büyük dileğimizdir.  Dinlenmenin yanında her zaman söylediğimiz gibi düzenli kitap okumayı ihmal etmemelisiniz. Bir üst öğretim basamağına geçerken; yapacaklarınızı bu tatil döneminde iyice planlamalısınız. Eksiklerinizi belirleyip çalışmalarınızı bu doğrultuda bir hedef üzerine oturtun. Geleceği parlak, özgüveni yüksek, öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. Sizlere bu konuda güvenimiz tam ve sizlerle gurur duyuyoruz.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Sizler de üzerinizdeki bu kutsal görevin bilinciyle dönem boyunca tatlı yorgunluklar yaşadınız. Eğitime adamış olduğunuz ömrünüz şüphesiz kendinizi bile ihmal etmenize neden oldu. Ama bu ulvi görevde özverili çalıştığınız için ilimiz genelinde akademik alanda, spor, bilim ve sanatta büyük başarılara imza attık. Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır. Sorgulayan, düşünen, evrensel kişiliğe kavuşmuş, kavrama gücü, eğitim ve öğretim düzeyi gelişmiş çocuklarımızın sizlerin ellerinde olması iyi ve güzel bir dünyanın bizleri beklediğinin göstergesidir. Tatil döneminde dinlenip bilgilerinizi güncelleyip yeni döneme aynı heyecanla başlayacağınıza yürekten inanıyorum.


Saygıdeğer Veliler;

Sizler; evlatlarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösterdiniz. Onlara hayat boyu öğrenme arzu ve heyecanını diri tutmaları gerektiğini aşıladınız. Tatil döneminde de onlara kişisel yeteneklerini keşfetmesinde tam destek vereceğinizden eminiz. 

 

Bir eğitim öğretim yılını geride bırakırken sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaz tatili geçirmenizi diliyor,  eğitim ve öğretim sürecinde emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımla, kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimizin de verimli bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                  Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.