GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun YKS Sınavlarına İlişkin Mesajı

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun  YKS Sınavlarına İlişkin Mesajı

Sevgili Gençler;

2019-2020 eğitim öğretim sürecinin sonuna gelirken ilimiz ve Türkiye geneli yapılacak olan YKS (TYT-AYT ve Yabancı Dil) sınavları bu yıl 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Başarmak, bir işte muvaffak olmak, konulan bir hedefe ulaşmak herkes için arzu edilen, istenilen bir durumdur. Tabii başarı kolay değildir, çok çalışmak ve motivasyon gerektirir. Sizler 12 yıllık lise serüveninizde önemli başarılara imza atarak bu güne geldiniz.Üniversite yolculuğunda önemli bir adım olan bu sınavlar yalnız bilginizi ölçmek değil, aynı zamanda yorum gücünüzü ölçmek, sınav kaygılarınızı azaltmak adına da önemli vesilelerdir.

Dünya geneli mücadele ettiğimiz salgınla ilgili, ülke olarak eğitim alanında da bazı değişimler yaşamak durumunda kaldık. Ancak bu dönemde dahi fedakârlığını ve desteğini sizden esirgemeyen öğretmenlerimiz uzaktan eğitimlerle de olsa sizlerin yanında oldu. Sizler de bir an olsun hayalleriniz ve hedeflerinizden vazgeçmeden yolunuza devam ettiniz. Fikirleriyle yarınlarımıza ışık tutacak, idealleri uğruna bıkmadan, usanmadan çalışan siz sevgili gençlerimiz oldukça, bizler de geleceğe umutla bakmaktayız.

Unutmayın ki gençler "Başarı, hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir." Ülkesine, değerlerine, geçmişine ve geleceğine sıkı sıkıya bağlı siz değerli evlatlarımıza girecekleri bu sınavlarda başarılar diliyor, bu süreçte emeği geçen kıymetli öğretmenlerimiz ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

 

                                                                                                                                                                        Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.