GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Biraraya Geldi

İlçelerimizin 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışmalarına dair yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı.
Sayın Müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Biraraya Geldi

03 Ağustos 2018 Cuma günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt Başkanlığında yapılan toplantı, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda; Kurumumuzun hedefleri doğrultusunda, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının genel bir değerlendirmesi yapılırken, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları (YKS) sınavları ile mesleki ve teknik eğitim veren okulların devamsızlık durumu konuları başta olmak üzere okul ve kurumlarımızca yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri, Başarıyı Artırma ve Yenilenen Müfredat çalışmaları, okullarımızdaki spor faaliyetleri, bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle, TÜBİTAK, ERASMUS+ vb. proje konularında paylaşımlarda bulunuldu.

 

Bakanlığımızca yürütülen ve halen devam eden Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerel yerleştirme süreci ile ilgili il genelinin değerlendirmesi yapılarak, yerleştirmeye esas nakil süreçlerinin yönetilmesi, boş kontenjanlar konusunda öğrenci ve velilerimize rehberlik ederek, henüz bir ortaöğretim kurumuna yerleşememiş öğrencilerimizin tamamının 6-10 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan birinci nakil-yerleştirme  sürecinde ve toplam dört nakil yerleştirme sürecinde yerleştirilmeleri ile ilgili olağanüstü özen ve dikkat gösterilmesi için herkesin üzerine düşen rehberlik görevini ifa etmesi istendi.

  

Toplantıda ayrıca; Müdürümüz Necati Akkurt tarafından, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’un il milli müdürleri ile paylaştığı, gelecekteki eğitim politikalarına dair insan merkezli bakış açısı, ilçe milli eğitim müdürlerimize aktarıldı.

 

Toplantının devamında Müdürümüz Akkurt; ilçe milli eğitim müdürlüklerimizle bağlı okul ve kurumlarının eksiklik, sorun ve çözüm önerilerine ilişkin yöneticilerimizle bilgi alışverişinde bulundu ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında gösterdikleri özverili çalışma dolayısıyla tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederken, gelecek eğitim öğretim yılı öncesi başarılar diledi.

 

03-08-201803-08-201803-08-201803-08-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.