GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Toplantı Yaptı

2018-2019 eğitim-öğretim 2 yarıyılının başlaması münasebetiyle 5 Şubat 2019 Salı günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer  Balcı, şube müdürleri Emin Karahan, Fazlı Çiçek ve Önder Kılıç’ın hazır bulunduğu toplantı, ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Eğitim öğretim 2. Yarıyılının başlamasıyla okul ve kurumlarımızın yürüteceği faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

Toplantıda Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları) ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştaylar ve şenlikler, ders dışı eğitim faaliyetleri, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumlarımızın faaliyetlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin ilçe milli eğitim müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, ilçe müdürlerimize hitaben; eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, ilçe başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı. Müdürümüz ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizden ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

05-02-201905-02-201905-02-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.