GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı) Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

   
Sayın Müdürümüz İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı) Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

Bakanlığımız tarafından ilkokullarımızda geçmiş eğitim öğretim yılllarında Türkçe ve Matematik derslerinde yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrencilerimiz için hazırlanan İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı) kapsamında, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Programın 9 Ekim 2018 tarihindeki bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıda; ilçe milli eğitim müdürleri, ilçelerimizin temel eğitimden sorumlu şube müdürleri ile ilkokullarımızın müdür ve müdür yardımcıları da hazır bulundu.

 

Bilgilendirme toplantısının açılışına katılan Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu konuşmasında; İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı)’nın, Bakanlığımız tarafından, ilkokullarımızın 3. ve 4. sınıflarına devam eden ve çeşitli nedenlerle eğitim öğretim yılı içerisinde okuma-yazma, okuduğunu anlanma becerileri ve doğal sayılar, doğal sayılarla dört işlem vb. öğrenme alanlarında yeterli kazanıma ulaşamamış öğrencilerimize destek olmak amacıyla hazırlandığını ve bu eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacağını dile getirdi.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, eğitim öğretimde eğitim öğretimde sınıf içi uygulamalar kadar, ders dışı öğrenme faaliyetleri ve metodlarının da kullanılmasını, böylece öğrencilerimize daha iyi öğrenme ortamları sağlanmasının önemini vurgulayarak, bu tür uygulamaların desteklenmesini istedi ve İYEP kapsamındaki çalışmalar için de şimdiden başarılar diledi.

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, konuşmasının son kısmında Okul Güvenliği konularına değinerek, okul ve kurum yöneticilerimize hatırlatmalarda bulunurken, ilgili kurum ve kuruluşlarla koordine içerisinde olunmasının, ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önlenmesindeki önemini vurguladı.

 

9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gökay Tuncer ve beraberindeki eğitmen grubu tarafından, farklı katılımcı grupları ile gerçekleştirilen toplantılarda, okul ve kurum yöneticilerimize, İYEP (İlköğretim Yetiştirme Programı) çalışmalarına dair bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunulmaktadır.

 

09-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.