GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Keşap İlçe Paylaşım Toplantısına Katıldı

Sayın Müdürümüz Keşap İlçe Paylaşım Toplantısına Katıldı

2018-2019 eğitim-öğretim yılında bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere, 12 Aralık 2018 Çarşamba günü, Keşap Fen Lisesi Toplantı Salonunda, Keşap ilçe paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun Başkanlığında yapılan toplantı; il milli eğitim Şube Müdürü Fazlı Çiçek ile Keşap ilçe milli eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; “Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu insanı, maddi ve manevi tüm unsurlarıyla bir bütün olarak gören bakışı temsil etmektedir. Zira insan, duyumsal, duygusal ve bilişsel ihtiyaçları olan bir beşerdir. Burdan hareketle çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe güvenle hazırlanması ve birey olarak ihtiyaç duydukları kazanımları elde etmelerinde, bizlere büyük görevler düşmektedir.

Bu doğrultuda, ilçelerimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek üzere yaptığımız paylaşım toplantıları ile okul ve kurum yöneticilerimizle tanışma, istişare ederek sorun ve eksiklikleri yerinde tespit etme imkanı buluyoruz. Bu sayede, yöneticilerimizin bir bütün halinde çalışarak, ilçe başarısının artırılmasına daha çok katkı sağlamalarını hedefliyoruz.” diye konuştu.

 

Toplantıda Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt tarafından, Keşap ilçesine ait eğitim öğretim göstergeleri ve yıl içerisinde yürütülen faaliyetlerle ilgili sunumda bulunuldu.

 

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; Okul Güvenliği, Halk Eğitimi Merkezi çalışmaları, okur-yazarlık, Taşımalı eğitim, yemekhane, pansiyon, öğrenci, devamsızlıkları- sınıf tekrarı – okul terkleri, kaynaştırma eğitim alan öğrenciler, DYK (Destekleme Yetiştirme Kursları, Projelere katılım ve süreçleri (Beyaz Bayrak, Okul Sütü, AB, TÜBİTAK, Tanı-Anla-Değerlendir, Veliye Mektup, İyi Örnekler Çalıştayı, Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri vb.), ulusal ve uluslararası yarışmalar, Giresun Temalı Yarışmalar, Uyuşturucu Kullanımı ve Bağımlılıkla mücadele, Müfredat Programı ile ilgili yapılan çalışmalar, örnek soruların değerlendirilmesi, LGS ve TYT-AYT sınavlarına yönelik çalışmalar, başlıkları olmak üzere eğitim öğretime dair birçok konuda paylaşım ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerini tek tek dinleyerek ihtiyaç ve sorunlarını not etti, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul ve kurum müdürlerimize yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

 

13-12-201813-12-201813-12-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.