GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz, Merkez İlçe Branş Zümre Başkanları ile Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz, Merkez İlçe Branş Zümre Başkanları ile Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Merkez ilçedeki bulunan okullarımızın branş dersleri zümre başkanları ile bir araya geldi.

 

11 Mart 2019 Pazartesi günü, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunuoğlu, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav”a girecek 8. sınıflar ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz zümre başkanlarına hitaben; İlimizde akademik başarının artırılmasında branş öğretmenlerine büyük görevler düştüğünü belirtti ve bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi. Müdürümüz branş öğretmenlerimizin ders içi uygulamalarında, Bakanlığımızca açıklanan “Örnek Sorular”ı ve benzeri soru kalıplarını kullanmalarının önemine değindi.  

 

Müdürümüz Tosunoğlu konuşmasının devamında öğretmenlerimizden, çalışmalarını yenilenen müfredat programlarına ve kazanımlara uygun olarak yapmalarını, okuma-anlama, analiz etme çalışmalarına ağırlık vermelerini vurgularken, özellikle sınavlarda yanlışı azaltma yönünde çalışma yapmalarını istedi.

 

Müdürümüz ayrıca, öğrencilerin eğitim öğretim ve sınavlara hazırlık süreçlerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve çözümünde, öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin, başarıyı artıran önemli bir etken olduğunun altını çizdi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu zümre başkanlarından, branşlarına dair çalışmaların şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini istedi.

 

Müdürümüz toplantıda, zümre başkanlarımızı da dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

12-03-201912-03-201912-03-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.