GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz, Merkez İlçedeki Okul Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısında Buluştu

Sayın Müdürümüz, Merkez İlçedeki Okul Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısında Buluştu

 

2018-2019 eğitim-öğretim yılında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, 14 Kasım 2018 Çarşamba günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda Merkez ilçe okul ve kurum müdürlerine yönelik bilgilendirme ve değerlendirme toplantıları yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, il milli eğitim müdür yardımcıları Tuncer Turan ve Zafer Balcı ile şube müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıların; saat 10:00’daki oturumu Liseler, Özel Eğitim kurumları, HEM, RAM ve BİLSEM müdürlerinin katılımıyla, saat 13:30’daki oturumu ise anaokulu, ilkokul ve ortaokul müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda; Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim kurulları ve zümreleri, Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları), Yenilenen Müfredat Programları, Değerler Eğitimi, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştaylar ve şenlikler, Ders dışı eğitim faaliyetleri, yerel ve ulusal-uluslararası yarışmalara katılım, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), özel eğitim, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar, okullarda hijyen, taşımalı eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği-okullarda güvenli ortamın oluşması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretime dair bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunurken, hizmetlerin yürütülmesinde okul ve kurumlarımızca dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz toplantılarda ayrıca, okul ve kurumlarımızın ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantıların sonunda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul ve kurum müdürlerimize yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

 

14-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.