GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Merkez Okul ve Kurum Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Merkez Okul ve Kurum Müdürleri ile Bir Araya Geldi

2018-2019 eğitim-öğretim 2 yarıyılının başlaması münasebetiyle 6 Şubat 2019 Çarşamba günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Merkez ilçe müdürler toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, il milli eğitim müdür yardımcıları Ergin Aybar ve Zafer Balcı İLE şube müdürü Gökay Tuncer’in hazır bulunduğu toplantı, merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Eğitim öğretim 2. Yarıyılının başlamasıyla okul ve kurumlarımızın yürüteceği faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Toplantıda Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları) ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştaylar ve şenlikler, ders dışı eğitim faaliyetleri, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretim faaliyetlerinde kalitenin yükseltilmesi ve akademik başarının artırılması için tüm yöneticilerimizin gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

07-02-201907-02-201907-02-201907-02-2019 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.