GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Şebinkarahisar’da Z Kütüphane Açılışı Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Şebinkarahisar ilçesindeki Yavuz Selim İlkokulu/Ortaokulu Z-Kütüphanesinin açılış törenine katıldı.
Sayın Müdürümüz Şebinkarahisar’da Z Kütüphane Açılışı Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2014 yılından itibaren okullarımızda kurulmaya başlanan Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane)’lere bir yenisi daha eklendi.

Şebinkarahisar ilçesi Yavuz Selim İlkokulu/Ortaokulu Z-Kütüphanesinin açılış töreni, 27 Şubat 2018 Perşembe günü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt’la birlikte Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oltan Balyemez, ilçe protokolü üyeleri, davetliler, okul/kurum yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt açılışta yaptığı konuşmada; Kitapların ve kütüphanelerin toplum hayatındaki önemine değinirken, tarihte büyük medeniyetler kurmuş bütün milletlerin kitap ve kütüphanelere verdikleri önemi vurgulayarak, “Okullarımızda kurulan Zenginleştirilmiş Kütüphaneler okullarımızın ayrıcalıklı, öğrencilerimizin en çok zaman geçirmek istediği mekanlar haline geliyor.” diye konuştu.

Müdürümüz Akkurt, Z-Kütüphanelerin öğrencilerin okuma becerisinin gelişmesine ve bilgiye ulaşmasına önemli katkıları olduğunu ifade ederek, gerek Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan gerekse hayırsever kişi ve kurumların katkılarıyla ilimiz genelindeki Z-Kütüphane sayısının 28’e ulaştığını dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından, Sayın Müdürümüz Necati Akkurt ve Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ve Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı tarafından açılış kurdelesi kesilerek Z-Kütüphane hizmete açıldı. Müdürümüz Akkurt davetlilerle birlikte kütüphaneyi gezerken, Z-Kütüphanenin kurulum ve içerik olarak son derece iyi bir ortam sağladığını ifade etti.

Açılış töreni sonrası misafirlere ikramda bulunulmasını takiben program sona erdi.

 

01-03-201801-03-201801-03-201801-03-201801-03-201801-03-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.