GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, 2. Yarıyıla Hazırlık Toplantıları Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, 2. Yarıyıla Hazırlık Toplantıları Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu 15 Şubat'tan itibaren kademeli olarak başlatılacak 2020-2021 eğitim öğretim 2. Yarıyılı münasebetiyle bir dizi toplantı yaparak müdürlerimize bilgilendirme ve paylaşımlarda bulundu. 5 Ocak 2021 Cuma günü yapılan toplantıların ilki ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımları ile yapılırken, ikinci toplantıda Merkez ilçedeki okul ve kurumların müdürleri hazır bulundu.

 

Telekonferans üzerinden düzenlenen toplantılarda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, ilçe ve okul müdürlerine; 15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar, yapılacak olan iş ve işlemler, uyulması gereken kurallar, izlenecek yol haritası hakkında bilgilendirme ve paylaşımlarda bulundu.

 

Müdürümüz Tosunoğlu; 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Yarıyılı öncesinde, okullarımızda gerekli tedbirlerin alınarak, eğitim öğretimin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için tüm hazırlıkların tamamlanmasını, fiziki mekanların temizliğine özen gösterilerek, maske, mesafe ve hijyen konusunda tedbirin elden bırakılmamasını istedi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Bakanlığımızın açıklamaları doğrultusunda yaptığı paylaşımlarda; "Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamının, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçileceğini ifade ederek hazırlıkların buna göre yürütülmesini istedi.

1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacağını, ayrıca tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacağını belirterek planlama ve hazırlıkların Bakanlığımız emir ve talimatları doğrultusunda titizlikle yürütülmesini istedi.

Sayın Müdürümüz, Ortaokul 5, 6  ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edileceğini ifade ederken, uzaktan eğitim faaliyetlerinin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlikle ve hassasiyetle yürütülmesini, okul ve kurum yöneticilerinin sürecin koordinesini ve takibini yapmalarını istedi.

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının devamında; Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart itibarıyle haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacağını, Bilim ve Sanat Merkezlerinin de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçeceklerini belirtti. 

Müdürümüz Tosunoğlu, Bakanlığımızın açıklamalarına göre öğrencilerimiz müfredatın tamamından sorumlu olacağından hareketle bilhassa merkezi sınavlara (LGS ve YKS'ye) hazırlanan öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'lara ve Bakanlığımızca açıklanan "Örnek Sorular"a ağırlık verilmesini, branş ve rehber öğretmenlerce moral ve motivasyonu artırıcı çalışmalar yapılmasını vurguladı.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu ilçe ve okul müdürlerimizden; 2. yarıyılla birlikte, il, ilçe ve okul bazında TÜBİTAK, Erasmus, TEKNOFEST, Robotik Kodlama, Kısa Film, okuma vb. proje ve yarışmalara katılımın artırılmasını, Tasarım Beceri Atölyelerinin etkin biçimde kullanılması, Giresun Temalı Yarışmalar ve İyi Örnekler Çalıştayına katılım konularında gerekli teşvik ve yönlendirmeleri yapmalarını istedi. Yarıyıl öncesi zümre kurullarının toplanarak gereken hazırlıkların tamamlanmasını vurguladı. Sürekli devamsız öğrencilerin eğitime kazandırılması gerekli çalışmaların ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde yürütülmesini vurguladı.

Sayın Müdürümüz, yüz yüze eğitim saatleri dışındaki diğer saatlerde uzaktan eğitim yoluyla dersler işlenmeye devam edileceğini ifade ederek, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders gibi uygulamalarla uzaktan eğitimin sürdüğünü belirterek okullarımızın planlama ve hazırlılarını şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hassasiyetle yapmalarını istedi. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerimizin, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabileceğini, yüz yüze eğitime gelmeyen öğrencilerin devamsız sayılmayacağını ifade etti.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, okul müdürleri nezdinde tüm yönetici ve öğretmenlerimize şimdiye kadar yürüttükleri çalışmalardaki özveri ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederek, bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla çalışarak el birliğiyle bu sıkıntıların üstesinde geleceğimizi belirterek çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

04-05-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.