GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Dereli Yavuzkemal Yatılı Bölge Ortaokulunda İncelemelerde Bulundu

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Dereli Yavuzkemal Yatılı Bölge Ortaokulunda İncelemelerde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okullarımızın eğitim ortamlarını ve faaliyetlerini yerinde gözlemlemek amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerine Dereli Yavuzkemal Yatılı Bölge Ortaokulu ile devam etti.

 

01 Mart 2019 Cuma günü yapılan ziyarette, Okul Müdürü Hüseyin Öztürk’ten okulun fiziki yapısı eğitim kadrosu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler alan ve okul güvenliğiyle ilgili çalışmaları ve alınan önlemleri yerinde gözlemleyen Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okulun eğitim öğretim ortamlarını ve fiziki alanlarını gezerek inceleme ve denetimde bulundu.

 

Sayın Müdürümüz, öğretmenler odasını ziyaret ederek, öğretmenlerimizle bir araya geldi ve onlarla sohbet edip, istek ve önerilerini dinledi. Müdürümüz öğretmenlerimizin derslerde EBA içeriklerini kullanmalarının önemini belirtirken, öğrencilerimizin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devamı konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesini,  özellikle LGS’ye hazırlanan 8. sınıfların derslerine giren öğretmenlerimizin, Bakanlığımızca yayınlanan Örnek Sorular üzerine yoğunlaşmalarını istedi.

 

Müdürümüz ayrıca, çocuklarımızın geleceğe bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak hazırlanmaları için emek ve çaba harcayan okulumuz yönetici ve öğretmenlerini çalışmalarından dolayı kutladı.

 

Müdürümüz ziyaretinin son bölümünde, Cuma günü olması nedeniyle okul çıkışı İstiklal Marşı’nı söylemek üzere toplanan öğrencilerimizle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu öğrencilerimize hitaben yaptığı konuşmada; “Ülkemizin yarınları sevgili öğrencilerim; Bugünün çocukları, yarının büyükleri olan sizlerin milli ve manevi değerlerinize bağlı ve donanımlı şekilde yetişmeniz ve geleceğe hazırlanmanız için, öğretmenleriniz olarak en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin de derslerinize daha fazla yoğunlaşarak akademik başarınızı artırmanız yanında, ders dışı zamanlarınızda kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunarak, gelişiminize katkı sağlayabileceğinizi düşünüyorum. Bu düşüncelerle ailelerinize selamlarımı iletmenizi belirterek, hepinize iyi tatiller diliyorum.” diye konuştu.

 

01-03-201901-03-201901-03-201901-03-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.