GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Bir Araya Geldi

2019-2020 eğitim-öğretim 2. Yarıyılı öncesi, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere düzenlenen "İlçe Milli Eğitim Müdürler Kurulu" toplantısı, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapıldı. 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığındaki kurul toplantısı, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Geride bıraktığımız eğitim öğretim 1. yarıyılının genel bir değerlendirmesini yaparak, 2. yarıyıl öncesinde okul ve kurumlarımızın hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetler konusunda bilgilendirme ve paylaşımda bulundu.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda ilçe müdürlerimize hitaben; Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, hedeflerimize ulaşılması, il ve ilçe başarısının yükseltilmesi için gereken ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı. Müdürümüz ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi.

Toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, eğitim kurulları ve zümreler, akademik başarının artırılması kapsamında Yenilenen Temel Eğitim ve Ortaöğretim Programları, LGS ve YKS ile ilgili çalışmalara ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Örnek Soruların kullanımına ağırlık erilmesi, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, Veli ziyaretleri gerçekleştirilmesi, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, müdürlerimizin ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

02-02-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.