GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Telekonferansla Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Telekonferansla Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu salgınla mücadele döneminde yürütülen uzaktan eğitim faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla ilçe milli eğitim müdürleriyle telekonferans üzerinden toplantı yaptı.

 

4 Mayıs 2020 Pazartesi günü yapılan toplantıda; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, ilçe müdürlerimize, uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaların bir değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, ilçe milli eğitim müdürlerimizden Telafi döneminde uygulanması muhtemel faaliyet ve etkinliklerle ilgili görüş ve önerilerinin ilçe bazlı olarak hazırlamalarını ve müdürlüğümüze sunmalarını istedi. "Tatil Değil, Uzaktan Eğitim" düstûrundan hareketle ilçe milli eğitim müdürlerimizden, Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerimizin TRT EBA TV yayınlarını ve  eba.gov.tr içeriklerini düzenli olarak takip etmelerini, bu hususta gerekli yönlendirmelerin okul müdürleri ve öğretmenlerimiz tarafından yapılmasını istedi.

 

Müdürümüz ayrıca; Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ile (YKS) Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT)'ye hazırlık kapsamında Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan  8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Soruları" ile Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını vurguladı.

Sayın Müdürümüz ayrıca Bakanlığımızın 11. ve 12. Sınıflar için hazırladığı "EBA Akademik Destek Programı" hakkında tüm öğrencilerimizin bilgilendirmesini ve aktif olarak programdan faydalanmaları yönünde gereken teşvikin yapılması istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu ilçe müdürlerimizden, Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına da değinerek, 8. ve 12. sınıflardan başlayarak, 3. ve üzeri tüm sınıflarda uygulanan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi.

 

Bu doğrultuda canlı sınıf planlamalarının okul müdürlüklerince yapılarak öğrenci ve velilerle paylaşılmasının önemine değinen Müdürümüz Tosunoğlu, Bu sayede sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz yanında, bir üst sınığa geçecek öğrencilerimizin bilgilerinin de taze ve diri tutulacağını dile getirdi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda ilçe milli müdürlerimizden, ilçelerinde uzaktan eğitim döneminde karşılaştıkları sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi el birliğiyle atlatacağımıza olan inancını dile getirirken, ilçe milli eğitim müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

 

04-05-202004-05-202004-05-202004-05-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.