GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

2018-2019 eğitim-öğretim 2. Yarıyılının başlangıcından bugüne kadar yapılan çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle bilgilendirmelerde bulunmak üzere,  22 Mart 2019 Cuma günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantıda, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri hazır bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Eğitim öğretim 2. Yarıyılın başlamasıyla okul ve kurumlarımızın yürüteceği faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından ilçe milli eğitim müdürlerimize; Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları) ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)’ların etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi, Okul Dışı Öğrenme ortamları, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarınca yürütülen “Mesleğim Hayatım Portalı” ve “Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi”, “2019 Yılı Fuat Sezgin Yılı” kapsamındaki etkinlikler, personel ve hizmetiçi eğitim iş ve işlemleri, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Dezavantajlı çocukların uyumu, Taşımalı Eğitim planlaması ile araç ve yemek denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimi, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması,  TÜBİTAK ve AB Projeleri, “Ayın Okulu Projesi” başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen yarışma ve çalıştaylar (Giresun Temalı Yarışmalar, İyi Örnekler Çalıştayı) ve şenlikler, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok başlıkta paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumlarımızın faaliyetlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin ilçe milli eğitim müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, ilçe müdürlerimize hitaben; ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan eğitim öğretim hizmetlerinin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirirken yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, müdürlerimizin ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

22-03-201922-03-201922-03-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.