GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu LGS ve YKS sınavlarının hazırlıkları ve 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren başlayan normalleşme sürecindeki eğitim öğretim faaliyetleri konusunda ilçe milli eğitim müdürleriyle toplantı yaptı.

 

3 Haziran 2020 Salı günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda sosyal mesafe kurallarına riayet ederek gerçekleştirilen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla düzenlendi.

 

Toplantının başlangıcında Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından Uzaktan Eğitim süreci başta olmak üzere bugüne kadar yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapılırken, normalleşmeyle birlikte bundan sonra yapılacak faaliyetlerle ilgili de önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul toplantıda ilçe milli eğitim müdürlerimize; 20 Haziran tarihinde yapılacak LGS ve 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS sınavları için okullarımızda yapılacak hazırlıklar, sınav görevlilerinin ve öğrencilerin koruyucu ekipman kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri için alınacak tedbirler başta olmak üzere bir çok konuda bilgilendirme ve paylaşımlarda bulundu.

 

Müdürümüz sınavlara az bir zaman kaldığına vurgu yaparak; Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ile (YKS) Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT)'ye hazırlık kapsamında Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan 8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Soruları" ile Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını vurguladı.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu ilçe milli eğitim müdürlerimize; 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarının normalleşme dönemindeki faaliyetleriyle ilgili Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün yazı, talimat ve esasları konusunda bilgilendirmede bulunarak, gerekli koordinasyon ve çalışmaların titizlikle yapılmasını istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, Uzaktan Eğitim sürecinin devam ettiğini, bu sayede sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz yanında, bir üst sınıfa geçecek öğrencilerimizin bilgilerinin de taze ve diri tutulacağını dile getirdi. Bu hususta ilçe milli eğitim müdürlerimizden öğrencilerimizin TRT EBA TV yayınlarını ve eba.gov.tr içeriklerini düzenli olarak takip etmelerini, okul müdürleri ve öğretmenlerimiz tarafından velilerle iş birliği içerisinde gerekli yönlendirmenin yapılmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda ilçe milli eğitim müdürlerimizle, ilçelerinde karşılaştıkları sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, normalleşme süreciyle birlikte eğitim öğretimde korunma, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaya devam edeceğimizi belirterek, yeni dönemde de ilçe milli eğitim müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

 

04-06-202004-06-2020

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.