GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu İlçe Paylaşım Toplantılarına Bulancak ile Devam Etti

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu İlçe Paylaşım Toplantılarına Bulancak ile Devam Etti

2018-2019 eğitim-öğretim yılı başından, bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere, 21 Şubat 2019 Perşembe günü, Bulancak İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonunda, Bulancak ilçesindeki okul ve kurum müdürlerine yönelik paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun Başkanlığında yapılan toplantı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Şube Müdürleri Emin Karahan, Ömer Karakayalı ve Önder Kılıç ile Bulancak ilçe milli eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; Bulancak ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerimizle, tanışma ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması gayesiyle bir araya geldiklerini belirtirken, kurum yöneticilerinin ekip olarak, ilçe başarısının artırılması için gerekli çalışmaları yapmalarının önemini vurguladı.

Toplantıda Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut tarafından, Bulancak ilçesine ait eğitim öğretim istatistikleri ve yürütülen faaliyetleri içeren sunum yapıldı.

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; Okul Güvenliği, Halk Eğitimi Merkezi çalışmaları, okur-yazarlık, Taşımalı eğitim, yemekhane, pansiyon, öğrenci devamsızlıkları- sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitim alan öğrenciler, DYK (Destekleme Yetiştirme Kursları, Projelere katılım ve süreçleri (Beyaz Bayrak, Okul Sütü, AB, TÜBİTAK, Tanı-Anla-Değerlendir, Veliye Mektup, İyi Örnekler Çalıştayı, Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri vb.), ulusal ve uluslararası yarışmalar, Giresun Temalı Yarışmalar, Uyuşturucu Kullanımı ve Bağımlılıkla mücadele çalışmaları, Müfredat Programı ile ilgili yapılan çalışmalar, Bakanlığımızca hazırlanan örnek soruların okullardaki uygulamaları, LGS ve TYT-AYT sınavlarına yönelik çalışmalar başlıkları olmak üzere eğitim öğretime dair birçok konuda paylaşım ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerini tek tek dinleyerek ihtiyaç ve sorunlarını not aldı, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul ve kurum müdürlerimize yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

21-02-201921-02-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.