GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Paylaşım Toplantılarına Espiye ile Devam Etti

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Paylaşım Toplantılarına Espiye ile Devam Etti

2019-2020 eğitim-öğretim yılı başından bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere 3 Mart 2020 Çarşamba günü, Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda ilçe paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun Başkanlığında yapılan toplantı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Şube Müdürleri Emin Karahan ve Önder Kılıç ile Espiye ilçe milli eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, çocuklarımızın ve gençlerimizin, milli ve manevi değerlerine bağlı, ihtiyaç duydukları bilgi, beceri ve kazanımlarla donanmış bireyler olarak, geleceğe güvenle hazırlanmaları hususunda, bizlere büyük görevler düşmektedir.

 

Bu amaçla, ilçelerimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek üzere yaptığımız paylaşım toplantıları ile okul ve kurum yöneticilerimizle tanışma, istişare ederek sorun ve eksiklikleri yerinde tespit etme imkanı buluyoruz. Paylaşım toplantılarıyla yöneticilerimizin, ekip ruhu ile hareket ederek, eğitim öğretimde kalitenin ve ilçe başarısının artırılmasına daha çok katkı sağlamalarını hedeflemekteyiz." diye konuştu.

 

Toplantıda Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı tarafından, Espiye ilçesinin eğitim öğretim göstergeleri ve yıl içerisinde yürütülen faaliyetlerle ilgili sunum gerçekleştirildi.

 

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, okul ve kurum müdürlerimizden; LGS ve YKS sınavlarına hazırlık çalışmaları ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)'ların etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi, EBA içeriklerinin okullarımızda kullanımın artırılması, Okul Dışı Öğrenme Ortamları, Başarıyı Artırma Eylem Planı kapsamındaki çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Dezavantajlı çocukların uyumu, okul ve veli ziyaretleri düzenlemesi konularına ağırlık vermelerini istedi.

 

Yürütülen faaliyetlerin denetim boyutuna da değinen Müdürümüz Tosunoğlu, Taşımalı Eğitim planlaması ile araç ve yemek denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri ile kantinler, okul pansiyonları, özel yurt ve kurumların denetimlerinin düzenli olarak ve titizlik içerisinde yürütülmesini istedi.

 

Toplantıda ayrıca, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul çalışmaları,  TÜBİTAK ve AB Projeleri, "Ayın Okulu Projesi" başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılımın artırılması, Müdürlüğümüzce organize edilen yarışma ve çalıştaylar (Giresun Temalı Yarışmalar, İyi Örnekler Çalıştayı) ve şenlikler, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar, "Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi" faaliyetleri, patent başvuruları, personel ve hizmet içi eğitim iş ve işlemleri başta olmak üzere eğitim öğretimle ilgili birçok başlık ele alınarak paylaşım ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerini tek tek dinleyerek ihtiyaç ve sorunlarını dinledi, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ilçe, okul ve kurum müdürlerimize yapacakları özverili çalışmalar için başarılar diledi.

 

03-03-202003-03-202003-03-202003-03-202003-03-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.