GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başından bugüne kadar yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere 4 Kasım 2019 günü saat 13.30'da Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, Merkez İlçe okul ve kurum müdürleri toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığındaki toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tuncer Turan ve Zafer Balcı ile il milli eğitim şube müdürleri ve merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; 2019-2020 eğitim öğretim yılında okul ve kurumlarımızca yürütülen ve planlanan faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretim faaliyetlerinde kalitenin yükseltilmesi, akademik başarının artırılması ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için tüm yöneticilerimizin gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; 2019-2020 eğitim öğretim yılında, Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları) ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)'ların etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi, Okul Dışı Öğrenme Ortamları, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarınca yürütülen "Mesleğim Hayatım Portalı" ve "Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi", personel ve hizmetiçi eğitim iş ve işlemleri, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, Devam oranlarının artırılması, Dezavantajlı çocukların uyumu, okul ve veli ziyaretleri düzenlemesi, Taşımalı Eğitim planlaması ile araç ve yemek denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimi, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması,  TÜBİTAK ve AB Projeleri, "Ayın Okulu Projesi" başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen yarışma ve çalıştaylar (Giresun Temalı Yarışmalar, İyi Örnekler Çalıştayı) ve şenlikler, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok başlık ele alınarak paylaşım ve değerlendirmeler yapıldı.

 

Ayrıca, okul ve kurumlarımızın faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

04-11-201904-11-201904-11-201904-11-2019

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.