GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Telekonferansla Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Telekonferansla Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu salgınla mücadele döneminde yürütülen uzaktan eğitim faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla telekonferans üzerinden Merkez ilçedeki okul ve kurum müdürleriyle toplantılar yaptı.

 

Bu kapsamda 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü Merkez ilçedeki anaokulu, ilkokul ve ortaokul müdürlerinin katılımıyla toplantı yapılırken, 5 Mayıs 2020 Salı günü de Merkez ilçedeki lise müdürleriyle toplantı gerçekleştirildi.

 

Toplantılarda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, okul müdürlerimize, uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaların bir değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, müdürlerimizden Telafi döneminde uygulanması muhtemel faaliyet ve etkinliklerle ilgili görüş ve önerilerinin öğretmenlerin görüşlerini alarak hazırlamalarını ve müdürlüğümüze sunmalarını istedi. "Tatil Değil, Uzaktan Eğitim" düstûrundan hareketle okul müdürlerimizden; Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerin TRT EBA TV yayınlarını ve eba.gov.tr içeriklerini düzenli olarak takip etmelerini, bu hususta gerekli yönlendirmelerin müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yapılmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz okul müdürlerimizden; Sayın Cumhurbaşkanımızca tarafından 20 Haziran 2020 tarihinde LGS ve 27-28 Haziran 2020 tarihinde YKS olarak açıklanan sınavların hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmelerini istedi.

 

Müdürümüz okul müdürlerimizden; Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ile (YKS) Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT)'ye hazırlık kapsamında Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan  8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Soruları" ile Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini isterken, Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını vurguladı.

Sayın Müdürümüz ayrıca Bakanlığımızın 11. ve 12. Sınıflar için hazırladığı "EBA Akademik Destek Programı" hakkında tüm öğrencilerimizin bilgilendirmesini ve aktif olarak programdan faydalanmaları yönünde gereken teşvikin yapılması istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu okul müdürlerimizden, Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına da değinerek, 8. ve 12. sınıflardan başlayarak, 3. ve üzeri tüm sınıflarda uygulanan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi.

 

Bu doğrultuda canlı sınıf planlamalarının okul müdürlüklerince yapılarak öğrenci ve velilerle paylaşılmasının önemine değinen Müdürümüz Tosunoğlu, Bu sayede sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz yanında, bir üst sınığa geçecek öğrencilerimizin bilgilerinin de taze ve diri tutulacağını dile getirdi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimizle uzaktan eğitim döneminde karşılaştıkları sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi el birliğiyle atlatacağımıza olan inancını dile getirirken, müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okullarının ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

 

05-05-202004-05-202005-05-202005-05-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.