GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Sayın Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

           Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, milli egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait oluşunu temsil eden, ecdadımızdan aldığımız o büyük mirasın hürriyete aşık bu millet tarafından asla verilmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğimiz varoluşumuzun 99. yıldönümünü “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Verdiği bağımsızlık mücadelesiyle mazlum milletlere örnek olmayı başaran ülkemiz, bugün her alanda kalkınan ve gelişen bizi yıkmaya çalışan her türlü bölücü örgütler ve düşmanlara karşı vatanını seven, koruyan, milli şuur ve benliğinden vazgeçmeyen bir millet olmuştur.

Saygınlığın ve istikrarın sembolü olan ülkemiz, milli ve manevi değerlere bağlı kalarak bilimde, fende, teknolojide, en önemlisi eğitimde muasır medeniyetler seviyesine ulaşma azim ve gayretindedir. Bu yolda ilerlerken bizlerin en büyük umudu, siz değerli evlatlarımız ve onları yetiştirmede büyük bir özveriyle hareket eden kıymetli öğretmenlerimizdir.

Çocukluk; hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir. Bu dönemi en iyi şekilde geçirmeleri için Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi: “Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır.”

Geleceğimizin Emanetçileri Sevgili Çocuklar;

Gün milli birlik ve beraberlik günüdür. Milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Malazgirt’ten bu yana Çanakkale Savaşı ruhunu, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele ruhunu asla unutmayalım. İnsanlığın “öz yurdu ve vicdanı” olan çocuklar; Bilmelisiniz ki bu hayatta en büyük servetiniz değerlerinizdir, onlarla ikbale çıkar ve yolunuzu bulursunuz. Sahip olacağınız her ilim edeple süslenirse size faydalı hale gelir. “2023 Vizyonu”na sağlam adımlarla ilerlerken bu yolda yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 99. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk´ü, ilk  meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

 

                                                             Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                       

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.