GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Enver Ünlü, Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Sayın Valimiz Enver Ünlü, Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Sayın Valimiz Enver Ünlü, 2020?2021 eğitim öğretim yılında çeşitli branşlarda başarılı olarak ödül alan öğrencileri kabul ederek, başarılarından dolayı kutladı.

Valimiz Ünlü, 26 Mayıs Çarşamba günü, Valilik Konferans Salonunda, Covid-19 pandemi tedbirlerine uygun olarak düzenlenen ödül töreninde başarılı olan öğrencileri kutladıktan sonra yaptığı konuşmada "Bizleri başarıyı ödüllendirme adına bir araya getiren siz gençlere, değerli danışman öğretmenlerimize ve onlara destek olan okul müdürlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, ilgili okul müdürleri, öğretmenler ve ödül almaya hak kazanan öğrencilerin hazır bulunduğu törende Sayın Valimiz Ünlü; Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek öğrencileri arasında düzenlenen "Genç Sadâ Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması" İl Finalinde başarılı olan 3 öğrenci ile TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında dereceye girerek Türkiye finaline katılma hakkı kazanan 9 öğrenciye ödül verdi. Valimiz Ünlü, 2021 MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nda ilk bine giren 4 öğrenciye de çeşitli hediyeler verdi.

Genç Sadâ Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmasında; Bulancak And. İ.H.L.'den Abdulmalik Bulut İl Birincisi, Espiye Şehit Murat Şahin And. İ.H.L.'den Gökdeniz Çelik İl İkincisi ve Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz And. İ.H.L.'den Fatih Bayram İl Üçüncüsü oldu.

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmasında; Giresun Fen Lisesinden Naz Alan, Umay Zeynep Dabağ ve Sena Ocak ile Giresun Özel Doğa Fen Lisesinden Buğra Kemal Korkut bölge birincisi, Giresun Fen Lisesinden Ömer Emre Savaşkan, Gülnur Yaşar ve Kadir Kemal bölge ikincisi, Giresun Fen Lisesinden Batuhan Yılmaz ile Hamdi Bozbağ And. Lisesinden Kayahan Işık Emir bölge üçüncüsü olma başarısı gösterdi.

Giresun Fen Lisesinden; Ceyda Akdoğan, İbrahim Berkay Ceylan, Kerem Aslan ve Şevval Kır, ÖSYM tarafından 4 Nisan 2021 tarihinde, 81 ilde ve 95 sınav merkezinde 451 bin 272 adayın katılımıyla gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavında ilk bin kişi arasına girdi.

26-05-202126-05-202126-05-202126-05-202126-05-202126-05-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.