GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz, “Epilepsi ve Ben” Resim Yarışmasında Türkiye 3.sü Olan Öğrencimizi Kabul Etti

Sayın Valimiz, “Epilepsi ve Ben” Resim Yarışmasında Türkiye 3.sü Olan Öğrencimizi Kabul Etti

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, “Epilepsi ve Ben” konulu resim yarışmasında 12–16 yaş kategorisinde Türkiye 3.sü olan Kanuni Ortaokulu öğrencisi Betül Güngör’ü 24 Ekim Çarşamba günü Makamında kabul etti.

 

Kabulde; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Kanuni Ortaokulu Müdürü Olgun Albayrak ve Resim Öğretmeni Harika Özdemir de hazır bulundu.

 
Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından 12 yıldır düzenlenen “Epilepsi ve Ben” konulu resim yarışmasına 2017–2018 Eğitim öğretim yılında katılan Giresun Merkez Kanuni Ortaokulu öğrencisi Betül Güngör’ü kutlayan Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Türkiye 3.sü seçilen resmi inceleyerek yarışmayla ilgili bilgi aldı.

 
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından verilen bilgide yarışmanın; Epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsisi olan çocukların kendilerini ifade etmesine imkan vermek ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri birleştirmek, epilepsiyle yaşayan çocuk ve gençlere sosyal destek sunmak, toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla Türk Epilepsi ile Savaş Derneğince düzenlendiği belirtildi.

 
Türkiye genelindeki resmi ve özel okullardan 6–11 Yaş ve 12–16 yaş arası Epilepsi (Sara) ile yaşayan öğrencilerin katıldığı yarışmanın ödül töreninin, Eylül ayında Dalaman’da yapıldığı bilgisinin verildiği kabulde, ilimiz Kanuni Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Betül Güngör’ün çizdiği resimle Türkiye 3.sü olarak Bin 500 Türk Lirası para ödülü kazandığı kaydedildi.

 

24-10-201824-10-2018
 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.