GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesini Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesini Ziyaret Etti

 

Okul ziyaret ve denetimlerine devam eden Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 12 Ekim Cuma günü ilimiz merkezde bulunan Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti.

Sayın Valimizin ziyaretlerinde, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da hazır bulundu.

 

İlk olarak aynı binada toplam 16 derslikte hizmet veren Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesini ziyaret eden Valimiz Sarıfakıoğulları’n Okul Müdürü Tolga Halvacı’dan bilgiler aldı. 

Güzel Sanatlar Lisesinde 30 öğretmen, 171 öğrenci Spor Lisesinde de 15 öğretmen ve 222 öğrenci ile eğitim öğretim hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Okul Müdürü Halvacı, okul pansiyonundan 63 öğrencimizin yararlandığını ifade etti.

Ziyaretin anısına Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları’na, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yapmış olduğu Atatürk Portresi takdim edildi.

 

Ardından Giresun Sosyal Bilimler Lisesinde incelemelerde bulunan Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Okul Müdürü Hakan Demir’le bir süre sohbet ederek, bilgi aldı. 

Müdür Hakan Demir; öğrencileri, katılımcı ve uygulamalı bir eğitim anlayışıyla yaratıcı-eleştirel ve esnek düşünebilen, problem çözme becerisi yüksek, proje üreten ve sonuçlandıran, yabancı dil bilen, dünyadaki gelişmeleri okuyup dünyaya yön veren, estetik ve etik değerlere sahip, toplumsal sorunlara duyarlı, ülke yönetimine katkı sağlayacak lider adayları olarak hayata ve üst öğrenime hazırlamak misyonuyla hizmet veren Sosyal Bilimler Lisesinde, toplam 20 derslikte, 28 öğretmen ve 251’i yatılı olmak üzere toplam 351 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdükleri bilgisini verdi.

 

Okullarda öğrencilerle sohbet ederek kantinlerde de incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, kantinlerde hijyen kurallarına dikkat edilmesini, sağlığa zararlı ve tarihi geçmiş ürün satılmaması için idare tarafından denetimlerin sıklıkla yapılmasını istedi.

 

15-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.